24. 1. 2011 | Michaela Luňáčková

Do Kalich Areny zavítají Benátky nad Jizerou

Pomalu ale jistě se začíná lámat chleba. Situace v tabulce skupiny B je dosti vyrovnaná a každým zápasem se mění pořadí. Pokud si Litoměřice chtějí zahrát předkolo play off, neměly by si nechat odskočit soupeře v tabulce výše umístěné. Jedním z nich jsou i Benátky nad Jizerou, které se představí v Kalich Areně ve středu 26. ledna 2011 od 18:00.

Prozatím jsme s Benátkami odehráli tři zápasy se ziskem 4 bodů z 9. V základní části jsme na domácím ledě porazili Benátky 3:2, na benáteckém ledě jsme však prohráli 2:4. V nadstavbě hráli Litoměřičtí v Benátkách, kde došlo až na nájezdy, ve kterých uspěli domácí a brali tak o bod navíc.

Benátky jsou nyní s 54 body o bod před Litoměřicemi na 11. místě. V nadstavbě získaly 14 bodů z 27, když bodovaly v sedmi z devíti zápasů. Oproti tomu Litoměřice získaly 20 bodů, když bodovaly v osmi z devíti zápasů. Prohrály právě jen s Benátkami na nájezdy a v posledním zápase na ledě Třebíče, proti které se jim tradičně nedaří. Momentálně jsou Litoměřičtí mimo postupová místa do předkola play off, ale dělí je jen jediný bod od 12., respektive 11. místa, 3 body ztrácí na vedoucí Kadaň.

Benátecké statistiky opanuje s velkým náskokem útočník Tomáš Urban, který v základní části získal 29 bodů (16 + 13) a v nadstavbě už 11 bodů (3 + 8). Celkových 40 bodů je slušná porce, která ukazuje, že Urban průměrně bodoval v každém zápase a je tak na 5. místě celkového pořadí všech hráčů za dosud odehrané zápasy. Shodně 11 bodů za 3 góly a 8 přihrávek získal v nadstavbě litoměřický útočník Jaroslav Hašek, který se tak dostal na čelo celkových litoměřických statistik.

Vrátí se Litoměřičtí po středečním zápase do "dvanáctky", která si zahraje předkolo play off? Hráči si pochvalují domácí kulisu zápasů, přijďte je proto podpořit i ve středu 26. ledna do Kalich Areny. Utkání začíná v 18:00.

Zápas můžete sledovat i na internetu na serveru www.onlajny.cz.