18. 12. 2018 | Martina Kramerová

Do Kalich Areny přijede Vsetín. Pomstí kališníci úvodní prohru?

Rychlík Chance ligy před Vánocemi nepřibrzďuje. Ba naopak. Po pondělním výhře musí kališníci znovu zbrojit na dalšího soupeře. Tentokrát přivítají na domácí půdě Vsetín, který okupuje čtvrtou příčku tabulky. Oba soupeři se zatím v sezoně potkali jen jednou. Na půdě Kalich Areny se z triumfu radovali Valaši. Dokáže Stadion papírově silnějšího protivníka přetlačit?

Údaje před

Poruba – Litoměřice 6:4
poslední utkání
Vsetín – Třebíč 4:3

Poprvé z toho byla těsná prohra o jediný gól. Podruhé na vzájemný souboj nedošlo. Duel 22. kola byl přeložen na únor. A tak se Litoměřice utkají se Vsetínem v letošní sezoně teprve podruhé. A mají protivníkovi z Valašska rozhodně co oplácet. Přestřelka z konce září totiž napsala vítěznou tečkou za vystoupením hráčů v zelenožlutých dresech.

Hosté navíc přijedou posilněni o vybojovanou výhru s Třebíčí. Ta v minulém kole vedla na Lapači už 3:0, Valašský hokejový klub však dokázal čtyřmi góly vývoj skóre zcela otočit a urvat tři body.

Dařilo se ale i Stadionu, jenž si po přetahované v Porubě přivezl na sever Čech tříbodovou výhru a výsledek 6:4. Gólově pomohli skalp Toraxu získat Kadlec, Korkiakoski, Jícha, Voženílek a Helt.

Těžká šichta to bude i na domácím ledě. Vsetín totiž přivezel svůj velký klenot, útočníka Luboše Roba. Ten je v letošním ročníku jak utržený ze řetězu a sbírá jeden kanadský bod za druhým. Ve 33 zápasech zaznamenal už 26 branek a přidal devatenáct asistencí. Vede jak tabulku střelců, tak kanadské bodování Chance ligy.

V ofenzivě ho skvěle doplňují další parťáci. Valaši nasázeli už celkem 120 gólů. Víc zásahů má na kontě jen Prostějov. Litoměřická defenziva tak nejspíš bude ve slušné permanenci a bude jen na ní, jak se s náročným úkolem vypořádá.

Kališníci mohou spoléhat hlavně na trojici z prvního útoku. Lajna Korkiakoski-Kloz-Kadlec společně nastřádala už 44 tref a je rovněž postrachem všech soupeřů. K tomu Stadion umí skvěle přesilovky, Vsetín naopak dominuje při oslabeních.

Nadcházející duel tak bude po všech směrech velmi zajímavý a napínavý. Úvodní buly bude vhozeno tradičně v 18:00, živý přenos můžete sledovat na Hokejka TV. Vyrovnají Litoměřice letošní negativní bilanci, nebo naopak Vsetín vylepší tu svou a vykrade Kalich Arenu podruhé?