23. 11. 2018 | Vít Trubička

Do Kalich Areny přijede Motor, zvládne jej Stadion opět oloupit o body?

Sled zápasů pro kališníky pokračuje. Po trochu kontroverzní prohře v Přerově se Stadion představí doma. Proti sobě bude mít vskutku těžkého soupeře – budějovický Motor. Jihočeši jsou navíc motivováni návratem na první příčku, neboť po dvou zkontumovaných zápasech nebodovali ani proti Třebíči. Celé utkání se navíc ponese v duchu Charitativního týdne Chance ligy.

Údaje před

Přerov – Litoměřice 4:2
poslední utkání
České Budějovice - Třebíč 0:4

Jihočeši se snaží vydrápat zpět na první místo tabulky. O něj přišli díky dvěma zkontumovaným utkáním proti Ústí nad Labem a Kladnu. Do vedoucí pozice se tak vyhoupla Jihlava. Budějovická mise za návratem do čela se ale zadrhla již na jejím počátku. Na svém ledě totiž Budějovičtí podlehli Třebíči 0:4.

K lepším výsledkům by měla Motoru dopomoci nová posila Václav Karabáček. Pro talentovaného útočníka se jedná již o třetí angažmá po návratu z amerického Rochesteru. Sezónu začal v Brně, poslední měsíc hostoval v Hradci Králové. Navíc se účastnil prvního přípravného kempu české seniorské reprezentace pod Milošem Říhou. Karabáček ale ještě do utkání se Stadionem nezasáhne, svou premiéru v dresu Motoru si odbyde až v následném utkání s Frýdkem-Místkem.

Autor fotografie: Martin Kurfiřt (hcmotor.cz)

Ofenzivu Motoru táhne exlitoměřický Novák, v brance se střídají Strmeň s Kváčou

Do pozice nejproduktivnějšího hráče a nejlepšího střelce českobudějovického celku se dostal Martin Novák. Svých 26 bodů rozložil do jedenácti gólových tref a patnácti asistencí. Nejlepším nahrávačem Jihočechů je David Gilbert s šestnácti asistencemi.

V brance jihočeského celku se střídají dva gólmani – Jan Strmeň a Petr Kváča. Těm zdatně sekunduje nadějný junior Daniel Svoboda. Jedničkou je zkušenější Strmeň, který hájil branku Českých Budějovic po sedmnáct utkání s úspěšností 92,25 %. O něco málo menší úspěšnost má Kváča, jemuž trenéři umožnili postavit se do budějovické branky osmkrát. Je vyčíslena na 91,98 %. Petr Kváča má ale také několik extraligových startů v této sezóně za Litvínov a Třinec.

Autor fotografie: Pavel Kacerovský (hcmotor.cz)

Sobotním zápasem odstartuje Charitativní týden Chance ligy

5 000
Přesně tolik vybrali hráči A týmu při loňském Charitativním týdnu pro litoměřický Klokánek.

Již třetím rokem se bude konat Charitativní týden druhé největší české soutěže. Na litoměřickém stadionu bude jeho součástí sbírka hraček a dalších dětských potřeb pro litoměřický Klokánek. Na webu spotovniaukce.cz navíc bude k dispozici několik předmětů k charitativní dražbě. Více o celém průběhu se můžete dočíst zde.

Minulou sezónu si mohli zájemci vydražit společnou večeři s kapitánem litoměřického týmu Alešem Pavlasem.

Stadionu se daří zejména na domácí půdě

Litoměřický tým dlouhodobě bojuje na pozicích kolem hranice postupu do play-off. V současnosti patří kališníkům deváté místo se získanými 39 body. Celá tabulka je ale velmi vyrovnaná, neboť Stadion ztrácí na třetí Vsetín pouhé čtyři body.

V domovské Kalich Areně naposledy Stadion vysoko porazil svého tabulkového konkurenta, pražskou Slavii. Což dle útočníka Filipa Jiráska bylo pozitivní, neboť Stadionu se podařilo od Slavie odpoutat a uhájit doma všechny body. Další trefou se uvedla staronová posila Stadionu Matyáš Kantner, jemuž se rovněž povedlo skórovat i v Přerově, byť Zubrům nakonec kališníci podlehli.

Předchozí vzájemný duel zvládli kališníci v Budvar Areně velmi úspěšně. Jako vůbec první tým zlomili domácí neporazitelnost Motoru, když svého soupeře udolali v samostatných nájezdech. Stadion se dostal velmi brzy do vedení 2:0 díky trefám Šika a Válka. Budějovičtí ale rychle otočili a v samém závěru dokázali dorovnat Pour a Kvasnička. Následné samostatné nájezdy rozhodl již v druhém nájezdu Markus Korkiakoski, jehož posléze svou trefou podpořil Lukáš Rousek a gólman Daniel Dvořák, kterému se povedlo lapit všechny šance Motoru.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Samotné utkání začíná v Kalich Areně v sobotu tradičně od 17 hodin. Jeho součástí bude rovněž přestávková soutěž Bubbles Football, do níž věnovala ceny firma Horejsek. Pokud se do Kalich Areny nedostanete, přímý přenos z utkání bude k vidění na Hokejka TV.