17. 9. 2016 | Jesika Dudková

Do Kalich Areny míří přerovský ZUBR

Zubři si tenhle víkend vyrazili na "výlet" do severních Čech. Jejich první zastávkou byl zimní stadion v Ústí nad Labem, kde Slovan padl po nájezdech 4:3 a Přerov tak po dlouhém a dramatickém zápase získal první tři body z ledu soupeře. Již zítra 18.9.2016 přerovský hráči zavítaji i do Litoměřic. Pozor! Čas utkání už v 16 hodin.

• Ústí nad Labem - Přerov 2:3sn

Úvodní kolo Zubrů probíhalo v Třebíči, kde Přerov již od začátku hry měl několik tutovek, ale přesto první branka padla od domácích. Ve druhé třetině se hostující Zubři chytli lépe a vstřelili hned dvě branky za sebou, avšak na oplátku je dostali ihned zpátky. Hra nahoru a dolu se držela i v poslední části a nakonec Zubři odjížděli s první prohrou.

Ve druhém kole při domácí prémiéře Přerov nemilosrdně přestřílel Most 5:1. Po první třetině sice Zubři odešli do šaten bez golu ale druhá půlka už byla více produktivní. Nejlépe se předvedl Vlastimil Dostálek, který si připsal na účet hned dvě branky za sebou.

Další kolo v Kadani už pro Zubry nebylo tak vlídné. Přerov se dostal sice bleskově do vedení ale Trhači dokázali skvěle využít přesilovek a hostující nakonec podlehli náporu a odjížděli s prohrou 3:5. Při zápase si opět připsal dva goly Vlastimil Dostálek.

Doma se Zubrům zase zadařilo, ale jen o fous. Rychlý dvougolový start pro Přerov nic neznamenal, protože Frýdek-Místek obrátil skore a dostali se do vedení hned dvakrát. Zápas byl velmi akční pro oba týmy ale nakonec si Zubři v prodloužení připsali dva body díky Milanu Procházkovi.

Teprve v Ústí nad Labem Přerov získal první body z ledu soupeře. Přesto o výsledku 2:3 rozhodly až nájezdy. V první části se Zubrům skvěle dařilo ale Slovan se poté rozbruslil a přerovští hráči nevěděli co dřív. Další ztrátu už ale Zubři nedopustili a o výhře rozhodl až v posledních minutách útočník Marek Sikora.

Dostálek a jeho přesné střely

Už po 5. kole se může dvaadvacetiletý Vlastimil Dostálek chlubit devíti body a má za sebou 7 branek. V patách má ale hned daší dva hráče; Romana Pšurného a Milana Procházku, kteří se také mohou pyšnit devíti body. Dalším produktivním hráčem Zubrů je Marek Sikora, který pohotově zachránil Přerov při posledním utkání se Slovanem a nyní má na kontě čtyři body. Bodově stejně se se Sikorou drží i Michal Popelka a Lukáš Chmelíř.

Sestava Přerova v Ústí: Klimeš (Horčička) – Chmelíř, Pala, L. Vágner, Malina, M. Novotný, Ferenc, Zbořil, Šnajnar – Milan Procházka (C), Pšurný, Dostálek – Plášek, Sikora, Goiš – Popelka, Kovařík, Tadeáš Král – F. Dvořák, Ižacký, M. Kratochvíl.