20. 2. 2009 | Alexandr Stys

Do Chebu pro body

Litoměřičtí hokejisté opět vyjíždějí na venkovní utkání - tentokrát do vzdáleného Chebu, kde své domácí zápasy hraje Baník Sokolov. Soupeř se krčí u dna tabulky a ambice na postup do play off ho zjevně pomalu opouštějí. To Litoměřičtí stále drží šňůru neporazitelnosti, kterou v minulém utkání s Benešovem rozšířili na pět utkání v řadě. V minulém vzájemném zápase se Sokolovem zvítězily Litoměřice na domácím ledě 3:2 a soupeř odjel s prázdnou. Tentokrát ovšem bude Stadionu chybět opora v brance Martin Volke, který kvůli trestu z minulého utkání nemůže nastoupit. Utkání můžete sledovat formou podrobného on-line přenosu na www.onlajny.cz

Baník Sokolov neprožívá podařenou sezónu, mužstvo se pohybuje stále okolo 16-18 místa. Hráčům se nedaří a dokazují to i výsledky z minulých utkání s Mělníkem a Benešovem. V obou zápasech Sokolov inkasoval mnoho branek a skóre 7:17 mluví za vše. Kanadskému bodování týmu vévodí dvojice Soukup a Sláma, na kterou si budou muset obránci Litoměřic jistě dát pozor. Sokolov hraje svá domácí utkání na stadionu v Chebu, jelikož mateřský stadion prochází rekonstrukcí.

Minulé utkání s Benešovem sehrály Litoměřice opravdu výtečně. Soupeře, který se nachází v horních patrech tabulky, přivítaly bez respektu a hned od úvodu zápasu Benešov zatlačily do jejich obranné třetiny. Vydařený návrat po zranění se podařil Janu Klozovi, který vsítil hned dvě branky. Ovšem zápas měl i své temné stránky. V polovině třetí třetiny došlo k několika střetům mezi hráči a tím i k rozdávání trestu. Vysoký trest dostal i brankář Stadionu Martin Volke a bude v utkání se Sokolovem chybět. Místo něj nastoupí posila z juniorského týmu Ústeckých Lvů Jan Wegert, který za Litoměřice chytal v loňském roce ještě pod rodným příjmením Dědek.