19. 8. 2009 | Jan Luňáček

Dnes jsme nehráli dobře, říká trenér Daniel Tvrzník

Ve svém třetím přípravném zápase utrpěli litoměřičtí hokejisté druhou porážku. Tentokrát od soupeře z České Lípy, který domácí tým přehrál výsledkem 4:2. Jak se říká "těžko na cvičišti, lehko na bojišti". Doufejme, že toto oblíbené přísloví bude pravdivé i v následující druholigové sezóně litoměřických hokejistů. O utkání jsme si povídali s trenérem domácího celku Danem Tvrzníkem.

Pane trenére, jak byste zhodnotil dnešní první domácí přípravný zápas?

Musím přiznat, že jsme hráli špatně. Už od začátku utkání na tom byla Lípa lépe. Lépe bruslili a u všeho bylo o trochu dříve. My jsme měli těžké nohy a také sehranost ještě není stoprocentní. Zatím jsme sehráli tři zápasy. Jeden průměrný, jeden dobrý a jeden špatný, to byl ten dnešní. Ale hráči jdou do těchto zápasů z plného tréninkového nasazení, není moc času na regeneraci. Také sestava ještě není optimální. Někteří hráči měli dnes volno a zkoušíme další. Také útoky ještě nehrají ve složení, v jakém asi budou nastupovat. Dnešní výsledek bych ani nepodceňoval, ani nepřeceňoval. Nebral bych to až tak vážně. I soupeř bral dnešní zápas jako přípravu a zkouší. Další zápasy nás ještě čekají a máme dost času na vyladění formy. Teď budou následovat zápasy s Kláštercem nad Ohří.

Ale druhá třetina nevyzněla pro domácí tým až tak špatně.

Neříkám, že jsme hráli celý zápas špatně. Ale ještě jsme v tréninku nestačili nacvičit určité herní kombinace. To bylo dnes znát. Někdy se nedařily ani přihrávky z důvodu nesehranosti. Ale kluci bojovali a ve druhé třetině soupeře přehráli. Vyrovnání si zasloužili. Věřím, že výkon půjde nahoru.

A co nové posily? Vládne spokojenost s novými tvářemi v týmu?

S většinou nových hráčů se osobně znám. Buď jsem hrál s nimi, nebo proti nim. A musím věřit, že budou posilami, jinak by nemělo cenu o ně usilovat. S jejich hrou jsme zatím spokojen a věřím, že i jejich výkon po zapracování do týmu půjde nahoru.