13. 1. 2014 | Miroslav Kejmar, Michaela Luňáčková

"Dnes jsme chtěli za každou cenu vyhrát," řekl po utkání s Benátkami Jaroslav Hašek

Po sobotním zápase vypadal kapitán Stadionu Jaroslav Hašek velmi spokojeně, jelikož "jeho" tým vyhrál jednoznačně 4:0 nad Benátkami. Zároveň to také bylo velmi zvláštní utkání, protože po první vstřelené brance Stadionu přistálo na led přes 1300 plyšáků. Tito plyšáci poputují do několika dětských domovů. Děti se také ukázaly na ledě spolu s domácími hráči a zažili tak vynikající atmosféru, kterou diváci kališníkům připravili.

Spadla z vás nervozita po rychle vstřelené brance?

“Ano, bylo to pro nás velmi dobré, měli jsme dobrý vstup do zápasu. Dnes jsem chtěli za každou cenu vyhrát, abychom jim odskočili v tabulce. A to se nám povedlo.”

Jak se ti zápas hodnotí? Po většinu času jste měli na ledě převahu.

“S Berounem jsme byli také lepším týmem a trápili jsme se až do konce, v Jihlavě jsme byli horší a udělali jsme bod. Dnes se nehraje na lepší nebo horší tým, hraje se na góly a my jsme jich dali víc než soupeř.”

Poslední dobou poměrně pravidelně bodujete…

“Musíme bodovat v každém zápase, pokud chceme jít do play-off, takže je to pro nás jedině dobře.”

Jak bys ohodnotil dnešní výkon brankáře?

“Jsem rád, že ať už chytá Petr nebo Tomáš, tak nás vždycky podrží, to je pro nás velmi důležité. Je to základ úspěchu.”

Co říkáš na dnešní “plyšákovu” akci?

“Přiznám se, že jsem o této akci moc nevěděl, ale je to pro dobrou věc a my se takovýmto věcem podřídíme. Jsme rádi, že se takové akce tady dělají, že můžeme někomu pomoct. Je skvělý, že se vybralo hodně plyšáků, že přišlo mnoho lidí a ještě jsme vyhráli.”

Jak na vás působila dnešní vysoká návštěva? Bylo téměř vyprodáno.

“Je to skvělý pocit. Vidíme to, jelikož sedíme naproti tribuně, a velmi nám to pomáhá.”