Devatenáctku čeká Turnaj pěti zemí! V nominaci je šest kališníků

Zveřejněno 24.01.2020 | Martina Kramerová
Český národní tým do devatenácti let vyrazí zkraje února na Turnaj pěti zemí v Berlíně, který by měl být s bohatou účastí kališníků. Nominaci si totiž vysloužila hned šestka hráčů Stadionu, a to Jan Škorpík, Jan Mlčák, Jakub Váchal, Jakub Brabenec, David Vitouch a Matěj Morong. Mezi nominovanými a náhradníky jsou ale i další hokejisté, kteří letos oblékali kališnický dres.
Národní tým U19 čeká od 2. do 8. února přípravný kemp v Litoměřicích a Turnaj pěti zemí v Berlíně. Do Německa s mužstvem odcestuje hned šest hráčů Stadionu, a to Jan Škorpík, Jakub Váchal, Jan Mlčák, Matěj Morong, David Vitouch a Jakub Brabenec.

V nominaci jsou zároveň další dva hráči, kteří letos rovněž oblékli kališnický dres, ale momentálně působí ve svých klubech - litvínovský David Jindra a kladenský Tomáš Bernat. Mezi náhradníky figurují Filip Přikryl, Šimon Zajíček a Albert Šiller.

Devatenáctku čeká pod vedením trenéra Davida Bruka, jeho asistenta Miroslava Přerosta a trenéra brankářů Benjamina Sequense nabitý program. Nejprve proběhne krátký přípravný kemp v Litoměřicích, pak se mužstvo přesune do Berlína na samotný turnaj. Na něm postupně změří síly s Finskem, Švýcarskem, Německem a Švédskem.