11. 10. 2010 | Luboš Hodys

Derby Litoměřice - Ústí nad Labem je tu!

V 9. kole se Stadion Litoměřice a jeho "litofans" dočkají nejočekávanějšího domácího zápasu. Na litoměřický led přijíždějí hráči HC Slovan Ústečtí Lvi. Stadionu Litoměřice se podařilo z každého domácího utkání vytěžit 3 body za výhru. Ústečtí Lvi ovšem zatím zaváhali pouze v zápase s Duklou Jihlava. Kterému z týmů se podaří pokračovat ve vítězné šňůře, se dozvíte ve středu 13. října od 18:00 na litoměřickém zimním stadionu, nebo zprostředkovaně u on-line přenosu.

Hráčům Stadionu Litoměřice se podařilo zatím v každém domácím utkání připsat na konto tři body za výhru, v posledním dokonce vyprovodili hráče HC VCES Hradec Králové prohrou 6:1. V předcházejícím kole se podařilo získat Stadionu poprvé tři body i z ledu Vrchlabí. Litoměřickým proto patří v tabulce díky 13 bodům osmé místo.

V dresu Litoměřic nastupuje hned několik hráčů, kteří jsou v něm na hostování právě z týmu Ústeckých Lvů, nebo třeba jen prošli ústeckým klubem. Často je Stadion nazýván farmou Ústí n. L. nebo dokonce jeho rezervou, o to větší mají hráči Stadionu chuť na vítězství. Nezapomínejme ale i na odchovance a hráče, kteří prošli jinými kluby a kteří jsou týmu také velmi platnými hráči.

Ústeckým Lvům se v nové sezóně daří a nebodovali pouze ve čtvrtém kole na domácím ledě s Duklou Jihlava těsným rozdílem 2:3. V předcházejícím kole porazili chrudimské hráče 3:1. Lvi mají díky mnoha vítězstvím na svém kontě již 19 bodů, za což jim patří druhé místo. Na svého rivala z Chomutobva, okupujícího první místo tabulky, však ztrácejí pouhý jeden bod. Ústí má v letošní sezóně jasný cíl, a to postup do extraligy, proto bude usilovat o další vítězství v řadě.

Nejlepším střelcem Stadionu byl doposavad Jan Kloz (5 branek), který byl v Litoměřicích na měsíčním hostování právě z ústeckého klubu a který ve středečním utkání nejspíše opět obleče žlutomodrý dres svého klubu. Nejlepším střelcem na straně soupeřům je Marek Čurilla (4 branky). Za zmínku jistě stojí i fakt, že nejproduktivnějšími hráči Lvů jsou mladíci Robin Hanzl a Onřej Holomek (oba 2 + 4). Ondru Holomka jsme měli možnost několikrát vidět v litoměřickém dresu a litoměřickým fanouškům tedy není neznámý. Robin Hanzl je zase syn Antonína Hanzla, který působil v litoměřickém týmu ve 2. lize. Nejproduktivnějším hráčem Stadionu je již zmiňovaný Jan Kloz (5 + 1) a kapitán Ladislav Slížek (3 + 3).

V Litoměřicích je poznat zvyšující se zájem o novou hokejovou ligu a návštěvnost Kalich Areny neustále stoupá. V posledním domácím utkání vidělo výhru Stadionu nad HC VCES Hradec Králové 1470 diváků. Na derby dokonce během prvního dne předprodeje byly vyprodány veškeré lístky určené pro předprodej.

Derby slibuje velmi zajímavou atmosféru, kterou můžete v jistě vyprodané Kalich Areně okusit ve středu 13. října od 18:00. Pro ty, kteří se nedostanou na stadion, je připraven on-line přenos.