9. 8. 2012 | Alexandr Stys

Dalším soupeřem bude Soligorsk

V pořadí již čtvrté přípravné utkání čeká litoměřické hokejisty. Ve třetím domácím duelu přivítají Kališníci na svém ledě v Kalich Areně zahraničního soupeře z Běloruska – HC Shakhtyor Soligorsk. Běloruský tým je na soustředění v Česku a v pátek tak prověří i litoměřický celek.

Klub běloruské nejvyšší soutěže byl založen v roce 2009 jako farma prvního běloruského účastníka KHL, týmu Dynama Minsk. Kádr trenéra Andreje Leonidoviče Gusova obsahuje, i hráče ruské, ukrajinské a lotyšské národnosti. Jejich domovským stadionem je Sportovní palác Soligorsk s kapacitou 1800 lidí. V týmu hraje 17 Bělorusů, 3 Ukrajinci, 2 Rusové, 1 Fin a 1 Lotyš.

Své české soustředění začali Bělorusové vítězstvím 4:1 nad celkem extraligového Litvínova. V druhém přípravném utkání se střetli s týmem druholigového Děčína, a tam se jim nevedlo tak dobře jako v zápase předchozím. Děčínský celek vzdoroval v duelu dlouho, ale nakonec přece jen podlehl Soligorsku 1:2. Čtvrteční plánované utkání na ledě jabloneckých Vlků se však nekonalo, soupeř k zápasu nedorazil.

Litoměřický Stadion v předchozím utkání porazil Děčín na jejich ledě vysoko 5:1. Domácí vstoupili do utkání lépe a první třetinu vyhráli 1:0. To však z jejich strany bylo vše a branky dále dávali jen Kališníci. Vyrovnání zařídil Kolář a po něm se trefil dvakrát Racek a po jedné brance přidali Merta a Novák.

Sestava soupeře z předchozího utkání:

Pronin - Medveděv, Stas, Jeronov, Navarenko, Švedov, Gobanin, Susmenko - Salnikov, Markelov, Kuzněcov, Kambovič, Jefimenko, Baukin, Veramejčik, Andruščenko, Volkov, Badonov, Ščurko, Karotski, Lastovetskij.

Utkání se hraje v pátek 10.srpna od 11:00 v litoměřické Kalich Areně. Tradičně bude připraven podrobný on-line přenos.