8. 11. 2013 | Alexandr Stys

Dalším soupeřem Litoměřic je Třebíč

Sobotní domácí utkání sehrají hokejisté Stadionu Litoměřice proti Horácké Slávii z Třebíče. První vzájemné utkání dopadlo ve prospěch domácí Třebíče 3:0 a Stadion se nezmohl ani na jediný zásah. Reputaci si tak může odčinit teď v domácím prostředí Kalich Areny před vlastními fanoušky, kteří budou jistě šestým hráčem na ledě. Utkání se hraje od 17:00.

Horácká Slavia na domácím ledě v prvním střetnutí vyhrála 3:0

První vzájemný zápas začali domácí lépe a do vedení je poslal Vondráček, který se trefil z přesilové hry. V polovině utkání pak Třebíč navýšila své vedení zásluhou Křivohlávka. Litoměřice se dlouho trápily v koncovce a skvělé chytající Čiliak jim byl noční můrou. Na brankáře Třebíče litoměřičtí útočníci vyslali pouhopouhých 16 střel. V třetí třetině přidal Vondráček svůj druhý gól a Horácka Slavia tak před domácími fanoušky získala tři body navíc bez inkasované branky.

Třebíč bojuje do posledních sekund

Třebíč se momentálně veze na vítězné vlně. Již třikrát v řadě svěřenci trenérů Kamila Pokorného a Radka Nováka bodovali. Naposled v domácím utkání proti houževnatému soupeři z Kadaně. Oba soupeři měli pře utkáním shodný počet bodů v tabulce, a tak se Třebíč do svého soupeře pustila s vervou. Tlak domácích však neskončil žádným gólem a naopak jako první udeřila Kadaň a dokonce ve vlastním oslabení. Vyrovnat se domácím podařilo až v posledním minutě utkání. Káňa přesně trefil šibenici Řehořovy branky. Prodloužení nerozhodlo a v samostatných nájezdech rozhodl o bonusovém bodu pro Slavii Čuřík.

Horácká Slavia se momentálně nachází na šesté příčce s tříbodovým náskokem na deváté Litoměřice. Mužstvo nemá žádného výrazného tahouna a nenapovídají tomu ani individuální statistiky. Kanadské bodování vede dvojice Jakub Čuřík(6G+5A) a David Dolníček(5G+6A). Oba mají na svém kontě po 11 bodech. Nejlepším střelcem týmu je Tomáš Vondráček. Celkem se již trefil sedmkrát, z toho dva gólové údery zasadil Litoměřicím. Nejvíce startu v brankovišti si připsal Martin Falter a to patnáct. S úspěšnosti kolem 92% a průměrem necelé 2,5 inkasované branky na utkání.