4. 8. 2019 | Vít Trubička

Další zlato z inlinu! Kališník Chlouda se stal s reprezentací U16 mistrem Evropy

Český reprezentační výběr v inline hokeji U16 má za sebou úspěšně zvládnuté mistrovství Evropy v italských městech Asiago a Roana. A slovo úspěšné je třeba podtrhnout. Čeští mladíci totiž bez jediné prohry došli ke zlaté medaili, navíc ve finále zdemolovali Francii vysoko 7:0. Součástí výpravy byl i gólman dorosteneckého týmu Jakub Chlouda a bývalí hráči mládežnických kategorií Stadionu Lukáš Plos s Jakubem Kuchařem.

Do samotného mistrovství vstoupila česká reprezentace U16 pod vedením trenéra Jiřího Suhrady zápasem s Belgií. A právě tento zápas vyšel českým inline hokejistům na výbornou. Od počátku prokazovali svou výraznou převahu, kterou korunovali konečným výsledkem 16:1 (po poločasech 7:0 a 9:1). Jakub Chlouda zasáhl až do druhého poločasu utkání, kdy před jeho začátkem vystřídal v brance Tomáše Málka.

Lukáš Plos ve hře

V tomto utkání sice neměl velké množství práce, přesto si s několika většími šancemi musel poradit. Valnou většinou z nich dokázal dokázal zlikvidovat, jediný gól inkasoval až patnáct vteřin před koncem druhé půle za stavu 16:0 pro Českou republiku. V té době se ale od Belgie spíše jednalo o symbolickou tečku za zápasem. Ofenzivně ale byl velmi aktivní i bývalý litoměřický hráč a kapitán inline hokejové reprezentace U16 Lukáš Plos, který si připsal tři gólové trefy a zrovna takový počet asistencí. Jakub Kuchař si pak připsal dvě gólové nahrávky.

Druhý zápas sehráli čeští reprezentanti se Slovinskem. V tomto případě se ovšem jednalo o zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním Slovinci zarputile bránili a skončili jej jen s jednogólovou porážkou od českého týmu, v tom druhém již polevili, naopak Češi ukázali svou kvalitu. Dokázali v něm vstřelit hned šest gólů, zatímco jen dva inkasovat.

Jakub Chlouda střežící českou branku

I v tomto zápase odchytal Jakub Chlouda pouze druhou polovinu utkání. V ní už neměl tolik práce jako jeho kolega Málek v poločase předchozím, přesto nakonec dvakrát inkasoval. Snažení Lukáše Plose tentokrát vyneslo jeden gól a taktéž jednu asistenci. Třetí z litoměřické líhně, Jakub Kuchař, skončil tentokrát bez bodu.

Pak ale pro českou reprezentaci nastaly těžší souboje s dvěma ambicióznějšími týmy Francií a Švýcarskem. Do prvních zápasů s oběma soupeři nastoupil ještě ve skupině, se Švýcary pak hrál semifinále, s Francouzi v druhém souboji finále.

Lukáš Plos, Jakub Chlouda i Jakub Kuchař s vítěznými trofejemi

Navíc se v těchto zápasech už rozdělily role gólmanů. Jedničkou byl stanoven Tomáš Málek, jemuž litoměřický Jakub Chlouda kryl záda. Lukáš Plos i Jakub Kuchař byli na hrací ploše ve všech čtyřech zápasech. I v těchto utkáních pokračovali Češi ve svém stoprocentním tažením. Nejprve Francouze porazili 4:2, následně Švýcary 6:2 a v semifinále rovněž Švýcary 5:2. Zároveň zůstal jedním z ofenzivních tahounů ČR Lukáš Plos. V prvním zmiňovaném utkání si připsal dvě asistence, ve druhém jednu asistenci. Naplno se rozstřílel až v semifinále díky dvěma gólům a jedné nahrávce. Svůj první gól na turnaji si připsal i Jakub Kuchař, který se prosadil do švýcarské branky. Celkově si pak připsal ze třech předfinálových zápasů jeden gól a dvě asistence.

Ve finálovém boji narazili čeští hráči na Francii. Již od počátku si drželi herní převahu, kterou korunovali úvodní trefou Lukáše Plose již v páté minutě. Právě kapitán českého výběru ještě dokázal vsítit další dva góly do branky francouzského gólmana Benoumhamiho, k čemuž přidal ještě jednu asistenci. Kromě třech gólů Plose padly čtyři další góly českého týmu a Tomáš Málek ani jednou neinkasoval. I do tohoto zápasu zasáhl Jakub Kuchař, který se ale do střelecké listiny nezapsal. Česká inlinehokejová reprezentace do šestnácti let tím pádem bez jediné prohry dokráčela v italské Roaně k obhajobě zlaté medaile na mistrovství Evropy.

Autor fotografií: Radek Plos (inlinehokej.cz)