27. 10. 2008 | Michal Sabó

Další pokus o bodový zisk

Litoměřice v současné době navzdory slušným výkonům nesbírají body a v jedenáctém kole druhé ligy je čeká další pokus o bodový zisk. Soupeřem jim budou hráči Rokycan, kteří po střídavých výkonech hájí přední příčky v tabulce. V následném klání obou celků tedy dojde na ukončení nebo prodloužení dvou sérií. Naplněné zklamáním, smůlou a porážkami a na druhé straně plné radosti, štěstí a bodů. Zejména pro domácí důležitý zápas začne v úterý 28.10. od 17,00.

Mužstvo Stadionu Litoměřice mělo v posledních zápasech vždy relativně blízko k bodům, avšak vždy o neúspěchu rozhodla první třetina. Litoměřičtí buď úplně propadli a do zbývajících minut utkání byli nuceni nastoupit se značnou ztrátou nebo nabídli brzy soupeřům možnost obratu ve skóre. Vzniklé manko poté doháněli až v posledních okamžicích utkání, což je stálo takové množství sil, že svou snahu nedotáhli do úplného konce.

Rokycany zatím zažívají přesně opačný vývoj sezóny. Po úvodních porážkách sbírají pouze samá vítězství a vyšplhaly se do předních pater ligové tabulky. Výsledkem je jejich současná třetí příčka po poslední vysoké výhře nad Benešovem v sobotním kole. Zdobí je slušná střelecká potence, díky čemu již zatížily své protivníky slušným přídělem branek.

V cestě za výhrou v Litoměřicích jim bude ale stát celé domácí mužstvo navíc posílené z tribuny nově organizovaným fanklubem, které se sice stále teprve zakládá, avšak děje se tomu s velkou chutí a odhodláním. Pro hráče budou fanoušci šestým hráčem do pole a díky tomu jenom vzrostou šance na konečné vítězství.