25. 11. 2018 | Martina Kramerová

Další bitva na Moravě. Stadion se pokusí zkrotit Jestřáby z Prostějova

Chtějí odvetu. Kališníci naposledy s Prostějovem prohráli, teď hodlají porážku smazat. Musí se ale vypořádat s těžkým soupeřem i bouřlivým moravským prostředím. Vyrážejí totiž na půdu Jestřábů, kteří si užívají čtvrtou pozici průběžného pořadí Chance ligy. Navíc se chlubí nejproduktivnějším útokem ligy. Stadion zase sází na týmové výkony. S nimi málem srazil i Motor. Jak další duel na Moravě dopadne?

Údaje před
28. kolem

4. místo (46 bodů)
Postavení v tabulce
8. místo (40 bodů)
Skóre
Tomáš Divíšek (16+19)
Nejproduktivnější hráč
Jan Kloz (13+14)
Tomáš Divíšek a Lukáš Žálčík (oba 16 gólů)
Nejlepší střelec
Jan Kloz (13 gólů)
Jan Zdráhal (2+18)
Nejproduktivnější obránce
Aleš Pavlas (3+14)
Jakub Neužil - 91,05 %
Tomáš Štůrala – 89,85 %
Úspěšnost brankářů
Tomáš Král – 89,51 %
Martin Michajlov – 93,85 %
Daniel Dvořák – 90,53 %
Třebíč – Prostějov 3:4
Poslední utkání
Litoměřice - Motor 1:2p

Na ledě to dlouho vypadalo skvěle, Stadion si proti silnému Motoru vypracovat těsné vedení a fanoušci si užívali napínavý vyhrocený zápas. Jihočeši nakonec vyrovnali a velká bitva dospěla do prodloužení. V něm se ke smůle slušně zaplněných ochozů radovali hosté a odvezli si z Kalich Areny o bod navíc.

Kališníci doplatili podle útočníka Otakara Šika na horší koncovku. Z šestadvaceti střel totiž rozvlnili síť českobudějovické svatyně pouze jednou. „Podle mě jsme podali super výkon. Nedali jsme ale nějaké šance, které jsme dát měli. A Budějovice to ke konci proměnily,“ hodnotil mladý forvard.

Dobrý výkon bude chtít Stadion zopakovat a navíc ještě vylepšit. Ale ani další protivník není z řad jednoduchých. Litoměřičtí míří po jednozápasové domácí odmlce opět na Moravu. Jen kousek od Přerova, kde ve středu i následkem kontroverzní branky podlehli místním Zubrům.

Tentokrát zavítají do ledové arény Prostějova, který se po třech triumfech v řadě usadil na 4. místě tabulky. Poslední vzájemný duel dopadl lépe pro Jestřábi. Ti uštědřili kališníkům těžký direkt, když zvítězili po přestřelce tím nejtěsnějším rozdílem 5:4

Zase Morava: bouřlivé prostředí a útočná smršť

Před Stadionem tak vyvstává velká výzva v podobě vítězné odvety. Bude se o ni však pokoušet ve ztížených podmínkách, v bouřlivém moravském prostředí. Proti Prostějovu, jenž třikrát za sebou nepoznal hořkost porážky. Postupně smetl Havířov, Ústí i Třebíč.

Největší pozor si kališníci musí dávat na útočníka Tomáš Divíška. Český hokejový matador vede tabulku kanadského bodování a v pořadí střelců je druhý. Stejný počet gólů, celých šestnáct, nasbíral i Lukáš Žálčík. Obrana se tak musí připravit na velkou ofenzivní smršť.

Litoměřická dvojice Korkiakoski a Kloz se s úderníky z Moravy může směle měřit, ve statistikách jim totiž notně šlape na paty. Fanoušci, kteří si na prostějovský zimní stadion najdou cestu, se tak mají na co těšit.

Kdo nebude moc fandit přímo u ledové plochy, může se dívat z pohodlí domova na Hokejka TV. A o přestávce se třeba podívat na artefakty v charitativní aukci, do níž dali hráči obou celků zajímavé hokejové relikvie. Zápas začíná v 18:00. Rozhodně si ho nenechte ujít.