27. 8. 2019 | Martina Kramerová

Dajčar a Mlčák o turnaji dvacítky: Super parta i výsledek, shodují se reprezentanti

Česká reprezentace do 20 let dorazila z ruského Turnaje čtyř zemí se stříbrnými medailemi. Tým trenéra Varadi dokázal ve třech zápasech dvakrát vyhrát, když srazil Finy a Švédy a nestačil pouze na domácí sbornou. Hokejoví junioři se tak vraceli s druhým místem, které pomohla vybojovat i pětka kališníků – Jan Mlčák, Tomáš Dajčar, Otakar Šik, Vojtěch Střondala a Dominik Sklenář. Akci hodnotili kladně, k výsledkům podle nich hodně pomohla atmosféra v kabině. „Povedená akce. Dvakrát jsme vyhráli, což je super. Škoda prvního zápasu s Ruskem,“ řekl obránce Tomáš Dajčar. „Měli jsme super partu a hráli jeden za druhého. Navíc výborně zachytali gólmani,“ uvedl Jan Mlčák.

Čeští junioři v uplynulém týdnu absolvovali přípravný kemp v Berouně, odkud vyrazili do ruského Permu na Turnaj čtyř zemí. Postupně se utkali s Ruskem, Finskem a Švédskem a díky dvěma výhrám vybojovali stříbrné medaile.

Nominaci si vysloužila také pětice hráčů Litoměřic, která si tak připsala v národním týmu další výborný výsledek. Krátkou zahraniční štaci proto nemohli kališníci hodnotit jinak než kladně. „Byla to velmi povedená akce. Škoda prvního zápasu s Ruskem, který nám vůbec nevyšel. Pak jsme ale dvě utkání vyhráli, což je super. Celkově turnaj hodnotím pozitivně,“ řekl bek Dajčar.

K němu se přidal i jeho kolega z obranných řad Jan Mlčák. „Turnaj hodnotím kladně. Po prvním zápase, kdy jsme dostali facku od Rusáků, jsme si v kabině sedli a řekli si, co musíme zlepšit. Myslím, že jsme to do jednoho splnili a ty další dva zápasy podle toho vypadaly,“ přiznal.

Ačkoliv národní tým padl s Ruskem, byli to podle obou beků hráči Suomi, kdo české reprezentaci nejvíc zatápěl. Zápas proti nim prý byl nejnáročnější. „Za mě osobně byli nejlepším soupeřem Finové. Nejlépe bruslili a drželi se na puku. Rusáci nás ve všem dohrávali víc než my je, a proto nás porazili,“ uvažoval Mlčák. „Nejlepší soupeř? Finové,“ neváhal ani Dajčar.

Porazit Finy? Super výsledek, hlásí kališníci

A že dokázali Češi úřadující juniorské mistry světa porazit? „Já to až tolik nevnímám. Snažíme se vyhrát každý zápas a je jedno, jestli to jsou Finové, Švédové nebo Rusové. Všichni mají obrovskou kvalitu,“ zůstal při zemi mladý obránce.

Obdobně mluvil i Mlčák. „Každý zápas bereme stejně, je to jiný tým, než měli na šampionátu. Určitě jsme rádi, že jsme porazili Finy i Švédy, protože patří mezi top čtyři týmy, co budou na mistrovství světa. Takže to bereme jako parádní výsledek.“

Čeští reprezentanti na turnaji v Rusku. Foto: Vladimir Gorshkov.

Podle Dajčara vzal hráčům hodně sil také duel s Tre Kronor. „Byl to poslední zápas, takže jsme všichni už mohli být trochu unavení, oni navíc měli vysoké a silné hráče, kteří šli rychle kolem nás, nebo si to nahodili na zadní mantinel, bek pro to jel a oni ho zezadu jeli dohrát. Náročné ale byly všechny zápasy.“

Navzdory napěchovanému programu a těžkým protivníkům mužstvo na turnaji uspělo. A to díky několika faktorům. „Musím začít u skvělé party. S klukama se vídáme na repre akcích, někteří spolu hrajeme v klubu, nebo si voláme. Máme super partu a hrajeme jeden za druhého. Navíc nám výborně zachytali oba gólmani,“ prozradil Mlčák vítězný recept.

Protože se dařilo celému týmu, byli kališníci po turnaji hodně spokojení. S týmovým i vlastním výkonem. „„Cítil jsem se fajn a myslím, že to z mé strany bylo v pohodě. Nějaké věci mohly být lepší, ale to mohou být vždycky. Máme dvě výhry, které jsou skvělé jak z týmového, tak individuálního pohledu,“ chválil Dajčar.

„Jak mi turnaj vyšel osobně, je těžké hodnotit, ale cítil jsem se dobře. Doufám, že jsem udělal co nejméně chyb a osvědčil se trenérům, aby mě povolali i na další reprezentační akci,“ uzavřel Mlčák.