3. 7. 2020 | Martina Kramerová

Cyklovýlety, teambuilding... Chceme dělat víc než hokej, říká šéftrenér mládeže Domin

Mladí kališníci všech věkových kategorií v uplynulých týdnech pilně trénovali, aby byli co nejlépe připraveni na novou sezonu. Jejich trenéři pro ně však připravili i řadu dalších aktivit, díky kterým hráči a hráčky utužili kolektiv a odpočinuli si od klasické hokejové přípravy. Nechyběly cyklovýlety, opékaní buřtu nebo populární terčovaná. Co všechno mladé naděje absolvovaly?

Aby si odpočinuli od hokejové dřiny a suché přípravy, připravili pro mladé kališníky jejich trenéři zajímavý mimohokejový program. Každá kategorie si mohla užít zajímavý výlet nebo parádní akci. Ty skvěle zapadly do klubové filozofie, již nastínil šéftrenér mládeže Vladimír Domin. „Tyto akce zapadají do naší klubové filozofie, chceme dělat něco víc než hokej - vzájemně se poznávat a tvořit hokejovou rodinu,“ uvedl.

A že bylo o co stát. Nejmenší děti vyrazily na tzv. terčovanou, která se uskutečnila v Opárenském údolí a ve sportovním areálu v Malých Žernosekách. Děti se nejprve prošly přírodou a vyzkoušely si hokejový kvíz, poté si zahrály fotbal, basketbal a florbal a na závěr opekly buřty. Rodiče navíc zajistili domácí koláče a pitný režim, takže se akce náramně vydařila.

Kališníci kategorie 5. třídy si naopak užili skvělý cyklovýlet. Na kolech vyrazili do Nučniček a Terezína, kde si následně opekli buřty a v golfovém resortu Kotlina vyzkoušeli pod dohledem profesionálů odpaly.

Na cyklovýlet se vypravili také sedmáci. Ti se svými trenéry projeli trasu Litoměřice – Nučnice – Lounky – Roudnice nad Labem – Židovice – Terezín. Po cestě nesmělo chybět nutné občerstvení. Došlo dokonce i na opravu porouchaného kola. Pak se vypravili ještě na další výlet. Pěšky zdolali trastu z Mostné hory přes Skalici a Mentaurov až na Hradiště. Zastavili se také v Hospůdce na Hlinné, kde si opekli buřty a následně sestoupili zpátky do Litoměřic.

Šestka a osmička společně vyrazily na soustředění, na které si rovněž braly kola. Mladí kališníci si pro akci zvolili sportovní areál Pod Lipou v Roudnici nad Labem a na programu měli tréninky na umělé trávě i v tělocvičně. Kromě toho si udělali cyklovýlet k Račickému kanálu nebo na Říp. Na kolech po soustředění dojeli i zpátky na zimní stadion pod Radobýlem.

Deváťáci společně s dorostenci absolvovali víkendový teambuilding v kempu v Holanech u České Lípy. Tam si mimo jiné zahráli i rugby a utužili partu řadou dalších společných aktivit.

Všechny kategorie tak získaly spoustu nových společných zážitků. Těm není rozhodně konec. Trenéři v rámci klubové filozofie připravují další podobné akce i na ledovou přípravu a později i na volnější části hokejové sezony.