Čtvrtfinále se přesouvá do Lovosic

Zveřejněno 24.03.2009 | Michal Sabó
Po nadějném, i když trochu smolném vstupu do čtvrtfinále druhé ligy se budou Litoměřičtí snažit vyrovnat sérii na domácím ledě. Soupeři z Tábora budou chtít jistě prokázat kvality hodné favorita. V té samé pozici ale byli i písečtí hokejisté a ti odešli poraženi. Doufejme tedy, že se bude ve středu 25.3. od 18:00 opakovat stejný scénář.

Druhý díl série mezi Táborem a Litoměřicemi shlédne lovosický zimní stadion, který bývá od nastěhování litoměřických hráčů vždy slušně zaplněn. Fanoušci se sice svým protějškům nerovnají počtem, zato hráče povzbuzují neméně oddaně na cestě k dalším výhrám.

Na jihu Čech Litoměřičtí až do poloviny utkání tahali za delší konec. Po gólech kanonýra Patzenhauera a hrajícího trenéra Daniela Tvrzníka dokonce vedli nad Kohouty 2:1 a zdálo se, že se začíná rodit další překvapení. Proti však stála jiná dvojice na straně soupeře Měrtl - Květoň. Oba se podíleli na obratu a následné výhře dvěma brankami a byli tak hlavními postavami svého mužstva. Přidali se k nim také obránce Suchánek, Květoňův dvorní nahrávač a brankář Kučera, který po první třetině zaklel svou svatyni a nepustil za svá záda žádný další kotouč.

Jihočeši si tak připsali první vítězství, ovšem čtvrtfinále se hraje na tři vítězná utkání a Litoměřičtí jim nedají nic zadarmo. Body prozatím v play-off sbírají většinou zkušení členové kádru včetně mladých pušek jako je například Petr Procházka, David Myšík či Jaroslav Horejsek. Ofenzivu přišel pro vyřazovací boje podpořit také Daniel Tvrzník, který jak již bylo zmíněno, se zapsal do střelecké listiny v posledním utkání.

Na domácím ledě by se měli hráči Stadionu vyvarovat zaváhání v oslabeních a přesilovkách. Právě v těchto situacích inkasovali v Táboře po jedné brance. Jak se Litoměřičtí připraví na své domácí vystoupení a jak zdatně budou vzdorovat silnému soupeři přijďte sledovat na lovosický zimní stadion ve středu 25.3. od 18:00.