1. 12. 2008 | Michal Sabó

Chválím celou kabinu za zodpovědný přístup, říká Vladimír Gýna

V utkání se soupeřem z Trutnova se v sestavě domácích Litoměřic objevila nová posila. Zadní řady posílil Vladimír Gýna z týmu Ústeckých Lvů. Ihned ve své premiéře byl vyhlášen mužem zápasu a prosadil se i bodově, když asistoval u jedné z branek domácích. Jak viděl celé utkání a jaká je podle něj jeho dosavadní sezóna prozradil v následujícím rozhovoru.

Jaký byl podle Vás zápas s Trutnovem?

,,Já bych chtěl pochválit hlavně kluky. Bylo vidět nadšení, chtěli jsme vyhrát a šli jsme za vítězstvím. Řekl bych, že Vlčák (Martin Volke) chytal výborně a chválím celou kabinu za zodpovědný přístup.“

Jak by jste naopak zhodnotil Váš výkon?

,,Rozehrávám se po delší pauze. Tady je to samozřejmě pomalejší, je na všechno více času, takže mi ani nepřekážel košík. “

Jak se Vám prozatím daří v dosavadní sezóně?

,,Pro mě je to osobně špatné. Měl jsem horší začátek, pak jsem se rozehrál a pak jsem měl zranění. Dostal jsem pukem do obličeje a na pět týdnu z toho vypadl. Teď jsem opět začal trénovat a jsem rád, že jsem si tu mohl zahrát, protože zatím tolik prostoru nedostávám. “

Jak jste se vlastně dostal k výpomoci týmu Litoměřic?

,,No Dan Tvrzník mi zavolal, že na střídavý start bych mohl z první ligy do extraligy nebo druhé ligy. Řekl jsem si, že lepší než hodin fyzičku na rotopedu je pro mě lepší si tady zahrát. “

Jaké jsou Vaše cíle do dalšího průběhu sezóny?

,,V Ústí jsou cíle jasné. Chceme se poprat o extraligu, cesta je to ještě dlouhá a těžko předbíhat. Musíme jít po malých krůčcích. Zatím nás čeká základní část, pak play-off. “

V současnosti se cíle plní?

,,Myslím si, že určitě plní. Jsme druzí o pár bodů. A i když předvedená hra není stoprocentní, stále je co zlepšovat, ale ještě máme dva měsíce abychom se připravili na play-off a na zbývající část sezóny, která bude pro nás důležitá. “