8. 9. 2009 | Jan Luňáček

Chtěli bychom se pohybovat v horních patrech tabulky, říká trenér Daniel Tvrzník

Skončilo poslední přípravné utkání, a to lichotivým výsledkem pro domácí Stadion, který porazil svého soupeře z Mostu poměrem 3:0. Brankář domácích Martin Volke udržel čisté konto a i tento fakt může být povzbuzením pro celý tým do nadcházející druholigové sezóny, která začne tuto neděli domácím zápasem proti Sokolovu. O zhodnocení zápasu proti jednomu z favoritů soutěže jsme požádali trenéra Daniela Tvrzníka.

Pane trenére, skončilo poslední přípravné utkání. Můžeme ho zhodnotit?

Dnes jsme chtěli hrát na zabezpečenou obranu a na nulu, což se nám v úvodu zápasu dařilo i přes to, že soupeř hrál několik přesilovek. Neinkasovat z přesilovek je pro nás povzbuzením před mistrovskými zápasy. Hra se vyvíjela tak, jak jsme si představovali, takže já jsem spokojený.

Výkon v posledních přípravných zápasech opravdu graduje...

Nechceme to zakřiknout, ale i když jsme dnes nebyli úplně kompletní, tak tým vypadá velice dobře.

Čeká vás první zápas se Sokolovem. Nebude tým přemotivovaný?

Já si myslím, že si všichni uvědomují, že příprava je příprava a mistrák je mistrák. Budeme tým na Sokolov pečlivě připravovat, protože soupeř měl v přípravě také dobré výsledky. Porazil i Most a Klášterec venku. Já doufám, že budeme připraveni dobře.

Takže by se nemělo stát, že by tým soupeře podcenil?

To v žádném případě. Nechceme, aby se opakoval loňský rok, kdy se nám začátek nepovedl a pak jsme body doslova honili celou sezonu. Budeme se snažit získávat body už od začátku a v tabulce být tam, kam si myslíme, že bychom měli patřit. Já doufám, že výkony, které jsme předváděli v přípravě, přeneseme i do mistráků.

Dal si tým nějaký cíl, kde by se chtěl v tabulce pohybovat?

Samozřejmě, že cíl je jasný. Cílem je playoff. Takto se vyjádřilo i vedení klubu. Já si myslím, že tým by mohl mít na víc. Chtěl bych, abychom se pohybovali v horní polovině tabulky.

Vypadá to, že tým je stabilizovaný. Nebo se počítá ještě s nějakou posilou?

Já bych neřekl, že stav je konečný. Ústí ještě vyřadilo některé hráče ze základního kádru a i my ještě máme pár dní na jednání. V posledních 14ti dnech se už tým moc neměnil, ale je možný i příchod jednoho nebo dvou nových hráčů. Pokud se to nepodaří, zůstane tým takový, jaký byl dneska.

Bilance přípravných zápasů je příznivá. Příprava tedy splnila svůj účel?

Určitě, ale i kluci v kabině říkali, jestli nebylo těch výher na přípravu zbytečně hodně. Já doufám, že ne. Chtěl bych s týmem prokázat tu kvalitu, kterou teď tým má.

Nemůže se stát, že by na tým padla na začátku soutěže únava?

Všechny týmy mají přípravu zhruba stejnou. Jsem přesvědčen, že pro kluky je lepší více hrát, než jen trénovat. A jestli na ně padne únava? Myslím si, že ne. Jsou dobře připraveni. Musíme se ještě ve zbývajících dnech pokusit doladit formu přesně na ten začátek.

Děkuji za rozhovor.