13. 5. 2021 | Martina Kramerová

Chance liga zná návrh herního systému pro sezonu 2021/2022! Jakou podobu bude soutěž mít?

Kluby si na čtvrtečním aktivu odhlasovaly herní systém pro soutěžní ročník 2021/2022. Ten sice ještě musí posvětit výkonný výbor, týmy se ale shodly na této podobě soutěže. V základní části se mužstva utkají tříkolově každý s každým, poté bude následovat předkolo a samotné play-off. Vítěz prvoligového finále si zahraje baráž o extraligu, se soutěží se naopak najisto rozloučí čtyři celky. Jedno mužstvo pak čeká baráž s vítězem druhé ligy. Sezona odstartuje v sobotu 11. 9. 2021.

Druhá nejvyšší soutěž zná herní podobu pro soutěžní ročník 2021/2022. Systém odhlasovali zástupci jednotlivých klubů na čtvrtečním aktivu, jejich rozhodnutí ještě musí posvětit výkonný výbor. Jak bude Chance liga vypadat?

V základní části se všechny týmy utkají tříkolově každý s každým. Celkem se tak uskuteční 51 kol, všechny týmy odehrají 48 utkání. Rozlosování proběhne na základě nasazení týmů podle umístění v uplynulé sezoně. Základní část odstartuje v sobotu 11. 9. 2021 a skončí ve středu 2. 3. 2022.

Týmy, které se v základní části umístí na 1. – 6. místě, postoupí přímo do čtvrtfinále play-off. Mužstva ze 7. – 10. příčky budou bojovat v předkole play-off o dvě zbývají místa. Předkolo se odehraje na dvě vítězná utkání. První šestka tabulky a dva postupující z předkola pak rozehrají klasické play-off. Čtvrtfinále je naplánováno na tři vítězná utkání. Semifinále a finále na čtyři vítězné zápasy. Vítěz finále se poté utká s předposledním týmem extraligy o účast v nejvyšší soutěži. Baráž začne 17. dubna 2022.

Celky z opačné strany tabulky budou naopak bojovat o udržení v Chance lize. 15., 16. a 17. tým po základní části sestoupí přímo do druhé ligy. Mužstva ze 13. a 14. příčky sehrají play-down. Poražený rovněž sestupuje do třetí nejvyšší soutěže. Vítězný tým se střetne v baráži s vítězem druhé ligy o účast v Chance lize pro další sezonu.