13. 11. 2018 | Vít Trubička

Čekání je u konce, Stadion přivítá doma Benátky!

Stadion má před sebou první utkání po reprezentační přestávce. To sehraje proti Benátkám nad Jizerou, kterým jistě bude chtít vrátit úvodní porážku 2:4. A má k tomu ideální příležitost, Benátečtí se nedrží zrovna na vítězné vlně. Velkou motivací pro kališníky jistě též možnost dotáhnout se na čtveřici soupeřů s pouhými třemi body navíc.

Údaje před
23. kolem

7.
Postavení v tabulce
13.
Skóre
Markus Korkiakoski (5+18)
Nejproduktivnější hráči
Josef Mikyska (6+6)
Ladislav Bittner (4+8)
Jan Kloz (10 gólů)
Nejlepší střelci
Josef Mikyska a Marek Zachar (oba 6 gólů)
Aleš Pavlas (3+10)
Nejproduktivnější obránce
Ján Niko (1+7)
Tomáš Král – 89,82 %
Daniel Dvořák - 91,43 %
Martin Michajlov – 93,71 %
Úspěšnost brankářů
Marek Schwarz – 89,51 %
Matěj Žajdlík – 89,45 %
Lukáš Hosnedl – 86,73 %
Litoměřice – Poruba 5:3
Poslední utkání
Benátky n. J. - Třebíč 3:4 sn.

Benátečtí hokejisté se zatím drží na obdobných pozicích jako v minulé sezóně. Prozatím střídají každou výhru třemi až čtyřmi porážkami. Podařilo se jim například obrat o body lídra tabulky z Českých Budějovic, načež podlehli poslednímu Slovanu Ústí nad Labem. V současné době patří Benáteckým s devatenácti body třinácté místo.

Do zápasu s Litoměřicemi půjdou Benátky s dvěma novými hráči. Tím prvním je Ján Niko, který se vrátil po měsíčním hostování ze slovenské Dukly Trenčín. Hned po něm se uvedl gólovou trefou v utkání proti Třebíči, čímž se pasoval do pozice nejproduktivnějšího obránce benáteckého celku. Dalším nováčkem v benátecké kabině je teprve osmnáctiletý útočník Štěpán Čech. Tuto sezónu zahájil v druholigovém Žďáru nad Sázavou, několik startů má také za juniorský tým Sparty.

Zdroj fotografie: lhkjestrabi.cz

Po reprezentační přestávce se Stadionu zkompletuje kádr

Stadion měl opětovně své zastoupení v juniorských reprezentacích do devatenácti a dvaceti let. Kategorie devatenáctiletých má za sebou trojici zápasů proti Finsku. První utkání rozhodla souhra hráčů Litoměřic Dana Przybyly a Otakara Šika. Nejlepším hráčem zápasu byl navíc zvolen gólman Daniel Dvořák. To ovšem bylo jediné vyhrané utkání. Ve zbylých dvou Češi prohráli. Do utkání také zasáhli Ondřej Buchtela, Jan Dluhoš a Tomáš Dajčar.

Výběr dvacetiletých sehrál Turnaj čtyř v Hodoníně. Na úvodní výhře nad Švédskem se gólově podíleli Lukáš Rousek s Jaroslavem Dvořákem. Ovšem i to byl pro svěřence trenéra Václava Varadi jediný triumf na turnaji. V kádru českého týmu byli ještě Michael Gaspar, David Kvasnička, Oscar Flynn a Jakub Pour. Ten zaznamenal dvě nahrávky, ostatní nebodovali.

Autor fotografie: Karel Švec (Český hokej)

Zbylí hráči se připravovali v Litoměřicích pod vedením Daniela Tvrzníka a kondičního trenéra Martina Iterského. Ten si rovněž střihl několik tréninků v pozici hráče. O této přípravě na nadcházející soutěžní utkání řekl pár slov gólman Tomáš Král.

Předchozí vzájemný zápas ovládli Benátečtí ve třetí třetině

Pro Stadion byla při prvním měření sil citelná absence forvarda Martina Kadlece, který díky zranění do zápasu zasáhnout nemohl. Skóre rychle otevřel Jan Jeník, ovšem vzápětí vyrovnal svou první trefou v kališnickém dresu Lukáš Rousek. Následně otočil vývoj utkání ve prospěch Litoměřic Daniel Voženílek, ovšem Benátky si díky Mikyskovi a Bittnerovi ukořistily definitivně tři body pro sebe.

Podaří se Stadionu zvládnout lépe odvetné utkání? O tom se rozhodne již ve středu od 18 hodin, kdy sudí vhodí úvodní buly utkání. Přímý přenos bude rovněž k vidění na Hokejka TV.