30. 8. 2013 | Michal Sabó

Bylo vidět, že se soutěž blíží, řekl Daniel Tvrzník. Čermáka těší jeho střelecká forma

Litoměřice přivítaly v jednom z posledních přípravných duelů na svém ledě Benátky nad Jizerou. Předposlední utkání před startem sezóny přineslo bojovný hokej s řadou střetů a nebyla nouze ani o pěstní souboje. K vidění však bylo také mnoho zajímavých akcí před oběma brankami. Šťastnější byli po utkání Litoměřičtí, kteří v samostatných nájezdech oplatili svému soupeři porážku z jejich ledu díky vítěznému nájezdu Miloslava Čermáka, jenž tak završil svůj hattrick. Právě on hodnotil uplynulý duel spolu s trenérem Tvrzníkem.

V posledních dnech již vše směřuje ke startu nového ročníku první ligy a na střetnutí Litoměřic a Benátek to bylo znát. “Na tom zápase bylo vidět, že se soutěž blíží. Mělo to tempo, nasazení, dohrávaly se souboje. Myslím si, že to bylo chvílemi zbytečně vyhrocené, ale byla to pro nás dobrá příprava. Opět nám to něco ukázalo”, řekl po utkání Daniel Tvrzník.

Tvrdé a bojovné. Takové jsou obvykle duely obou mužstev a tento přípravný jen potvrdil, že letos tomu nebude jinak. “Byl to vyrovnaný zápas s množstvím osobních soubojů. Také v sezóně nás takové zápasy s Benátkami čekají”, ví velice dobře litoměřický trenér.

V jednom z těch ostřejších soubojů se objevili Miloslav Čermák spolu Ulrychem. “Jeden hráč z Benátek tam po mně vystartoval. Nevím z jakého důvodu. Pak tam otevřeli, nevím jestli naschvál, dvířka na střídačku a hodili mě tam. Viseli na mně asi tři hráči. Byl jsem už minutu na ledě a neměl jsem sílu se ani bránit, takže jsem jen stál a pak jsem upadl”, přibližuje domácí střelec situaci, po které došlo ještě k boxerskému souboji Husáka s Jánošíkem.

Tento moment domácím pomohl do vedení. Z přesilovky se trefil Míka, který propálil brankáře Stejskala ranou od modré čáry. “Mně se zdálo, že hráli celý zápas takový nepříjemný hokej. Myslím si, že náš útok provokovali. Pak to takhle vyvrcholilo. My jsme z toho ale dali gól na 3:2. Škoda jen, že jsme to neudrželi”, litoval po zápase Čermák.

Miloslav Čermák přišel do litoměřického kádru jako velká útočná posila. Že se mu bude v přípravě dařit tak jako doposud však překvapilo i jeho samotného. “Nečekal jsem, že mi to tam bude tak padat. Čekal jsem, že pár gólů dám, ale zatím je ten začátek nad moje očekávání. Jsem spokojený. Hlavně, aby mi to vydrželo do ligy”. V dosavadních devíti zápasech má na svém kontě deset bodů za šest branek a čtyři gólové nahrávky. Těží přitom ze spolupráce s Martinem Chabadou, která zatím funguje výborně. “S Martinem je krásné hrát. Při prvním dnešním gólu mi to dal do prázdné brány”, pochvaluje si souhru se svým parťákem z útoku.

Sestava Litoměřic je poznamenána řadou zranění. Zdravotní problémy zasáhly nejvýrazněji do složení obranných dvojic. “Bohužel nám stále chybí tři obránci, se kterými počítáme. Ze zdravotních důvodů chybí Václav Drábek, Jakub Evan a Jakub Kolář a na té hře je to trochu vidět. Dnes jsme hráli chvílemi jen na šest beků a z toho jediný, kdo má větší zkušenosti s dospělým hokejem, je Radek Míka. Mladí kluci to samozřejmě zvládli, ale nějaké chyby tam pořád jsou. Věřím tomu, že kdyby hráli minimálně dva zkušení obránci, tak ten zápas vypadal trochu jinak”, popisuje Tvrzník situaci v zadních řadách.

V útoku je to již o něco veselejší. Některé dvojice či trojice se během uplynulých zápasů ustálily. Trenéři dokonce čekají na zatím nejmenovanou posilu. “Dvě lajny jsou viditelné už teď. V prvním útoku bychom chtěli spoléhat na Chabadu s Čermákem a Jánským, který s námi tu sezónu doufejme začne. Ve druhé lajně je Martin Novák s Jardou Haškem. Uvidíme, jestli k nim přijde Tomáš Doležal nebo Tomáš Rubeš. Třetí útok postavíme trochu jinak. V pondělí by nás měl doplnit jeden zkušený útočník. Zatím má ale menší zdravotní problémy, tak uvidíme, jestli začne hned na ledě”, uzavírá.