8. 2. 2009 | Jan Luňáček

Byl to z naší strany povedený zápas, říká trenér Daniel Tvrzník

Okresní derby v Lovosicích proti HC Roudnice nad Labem přinesl brankově velice bohaté utkání. Domácí tým v něm deklasoval soupeře rozdílem dvou tříd a nastřílel v tomto utkání dosud nejvíce branek. Střelecky se prosadil kapitán týmu Vlastimil Patzenhauer, který vstřelil čtyři branky, jednu hezčí než druhou. Zápas hodnotí trenér Daniel Tvrzník.

Zhodnocení dnešního povedeného zápasu?

Já si myslím, že Roudnice nezačala špatně. Měli dobrý pohyb, hráli organizovaně, ale naneštěstí pro ně a se štěstím pro nás to tam Vlastovi Patzenhauerovi začalo padat. Dával góly, které v poslední době dává pravidelně, a ten velký náskok po první třetině byl rozhodující pro další vývoj zápasu. Nám se hrálo dobře, určitě lépe, než kdyby bylo skóre vyrovnanější. V další fázi zápasu už pak Roudnice odpadla a my měli zápas ve své moci. Do poslední třetiny jsme promíchali sestavu, ale zbytečně jsme soupeři nechali prostor pro zkorigování výsledku. Myslím si, že to byl z naší strany povedený zápas. Dnes nenastoupilo do utkání pět hráčů základní sestavy. Prostor dostali další a šance se chytili.

Po dnešním zápase ambice na play-off určitě stouply. Bude se doufat v zisk dalších důležitých bodů?

Samozřejmě. Pro nás je od začátku cíl play-off a myslím si, že pro to uděláme všechno. Máme před sebou ještě sedm zápasů. Teď jedeme na Kobru. Tam se hraje špatně. Jsou tam nepříjemné podmínky pro hostující tým. Bodový rozdíl v tabulce je ale jasný. Pojedeme tam v roli favorita a musíme to potvrdit.

Dnes byla na utkání velice slušná návštěva.

Ano. Já bych chtěl moc poděkovat domácím fanouškům, vytvořili vynikající atmosféru. Chtěl bych také poděkovat fandům z Ústí. Dokázali společně s našimi vytvořit opravdu vynikající hokejovou atmosféru. To se pak i dobře hraje.

P.S. Před rozhovorem se do kabiny vrátil i Milan Antoš, který poskytoval rozhovor pro Ústecký deník. Citujeme: "Milane, když dostaneš cenu pro nejlepšího hráče utkání, tak si pro ni musíš přijít." Milan Antoš odpovídá: "To si děláš pr..l! Tu měl dostat Paci (Vlasta Patzenhauer - poznámka redakce), vždyť dal čtyři branky!" "A za druhé", říká trenér," když se vyhraje , tak to tady společně odboucháme a pak se můžeš jít těšit s fanouškama, jasný? Týmově slavíme, Milane, týmově, tak je to u nás zvykem. A dále, dal jsi první svůj a stý gól mančaftu, tak tě to bude také něco stát. Na zápisným se domluvíme." Hlas z kabiny: "Ale Milan by měl dostat pochvalu za to, že ještě hraje s dřevěnejma hokejkama!"