10. 4. 2010 | Jan Luňáček, Michaela Luňáčková

Byl to boj o všechno a my ho vyhráli, říká obránce Honza Kaltenböck

Boj o vše s dobrým koncem pro Litoměřice. Víc si snad nemohli fanoušci v Lovosicích přát. Bouřlivá atmosféra, dlouhá děkovačka a rozesmáté obličeje našich borců, na kterých v tu chvíli nebyla znát kapka únavy. Na rozhovor jsme ze slavící kabiny vytáhli Honzu Kaltenböcka.

Honzo, předem vám moc gratuluju. Co bys řekl k dnešnímu zápasu?

Předpokládali jsme, že to bude těžký zápas. Byl to boj o všechno. Museli jsme ze sebe vydat všechno, abychom ho vyhráli.

Nepřipomínal vám dnešní zápas poslední zápas v Mostě?

Ano, vypadalo to tak. Třikrát jsme vedli a soupeř třikrát vyrovnal. Bohudík se dnes štěstí přiklonilo na naši stranu. Jsme hrozně rádi za to, jak to dopadlo.

Jak vám bylo, když jste dostali vyrovnávací branku?

Nebylo to jednoduché. Padlo na nás v tu chvíli velké zklamání. Přesto jsme ale věřili, že zápas zvládneme.

Už to skoro to vypadalo, že by opět mohlo dojít k nájezdům. Neobávali jste se, aby se neopakovala situace z Mostu, kdy jste na nájezdy prohráli?

Ne, nebáli jsme se. Martin Volke je výborný brankář a celý tým mu věří. Celou play off nás podržel. Dvakrát za sebou bychom na nájezdy snad neprohráli.

Neměli jste dnes pocit, že hráči Mostu byli hodně vyhecování a občas docházelo až k provokacím?

Ano, vypadalo to tak. Byli hodně vyhecovaní. Možná tomu tak bylo už při zápase v Mostě. Mám pocit, že je trenér ještě naváděl k tomu, aby byl zápas hrán tvrdě. Ale zvládli jsme to.

Jak se ti dneska hrálo? Měl jsi dnes zřejmě důvěru trenéra, protože jsi byl na ledě hodně vytížený.

Ano, když je důvěra trenéra, tak se vždycky lépe hraje. Já jsem byl dnes na ledě dost často a sám ze sebe jsem měl dobrý pocit.

Honzo, ty jsi kuřák?

Ne, nejsem kuřák, ale dneska výjimečně jsem si ten doutník zapálit prostě musel.

Máte před sebou další čtyři těžké zápasy, plánujete přesto dneska nějakou oslavu?

Ano, vyhráli jsme a máme volný víkend, takže dneska někam půjdeme a náš úspěch oslavíme.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů v dalších bojích.