2. 8. 2013 | Michal Sabó

Byl hlavně vítězný a o to nám šlo, řekl o prvním přípravném utkání Zdeněk Doležal

Stadionu se v prvním přípravném zápase podařilo zvítězit nad soupeřem z Ústí nad Labem. Do střelecké listiny se při výhře 3:1 zapsali tři mladíci, kteří bojují o šanci v týmu. Trefili se Zdeněk Doležal, Daniel Opava a Luděk Škop. A právě prvně jmenovaný dvacetiletý jmenovec trenéra Jiřího Doležala, který si v uplynulé sezóně připsal za sparťanskou juniorku třiatřicet bodů v sedmadvaceti zápasech, poskytl po vydařeném vstupu do přípravy krátký rozhovor.

První přípravný zápas máte za sebou. Jak bys ho zhodnotil?

Byl hlavně vítězný a o to nám šlo. Byl to první zápas a sehrávali jsme se. Určitě jsme ale rádi, jak my, tak trenéři.

Pro tebe to byl jeden z prvních zápasů mezi muži. Zatím jsi byl zvyklý na juniorská utkání. Jak na tebe zapůsobila divácká kulisa?

Člověka to žene, když to slyší. Samozřejmě to pomůže. Zvlášť ještě když se vede, tak ti diváci fandí o to víc. Je to paráda.

Dostal jsi se do první gólové akce Litoměřic. Jak bys tu situaci zpětně popsal?

Dobře jsme vybojovali puk, rychle přešli dopředu a Martin Novák mi to parádně předložil. Takové góly se musí dávat.

Máte za sebou zatím necelé dva týdny tréninku na ledě. Jak se cítíte?

Řekl bych, že to docela šlape. Sice těžce, dostáváme docela do těla, ale je to potřeba. Myslím, že je to pak v zápase vidět. Máme docela natrénováno oproti Ústí. Byli jsme myslím bruslivější než oni. Jestli to ještě pár týdnů půjde takhle dál, budeme dobře připraveni.

Co říkáš na souhru ve vaší lajně? Hraješ se zkušenými kluky jako Jaroslav Hašek a Martin Novák. Dovedl by sis tu spolupráci představit i do sezóny?

S nimi je radost hrát. Oba jsou zkušení, mají hodně odehráno. Snažil jsem se jim přizpůsobit. Myslím, že to docela klapalo. Moc mi nenadávali, byli docela spokojeni.