1. 2. 2011 | Michaela Luňáčková

Boj o jistotu proti Chrudimi

Pokud chtějí mít Litoměřičtí klidné spaní díky jistému vyhnutí se baráži, musí ve středu v Kalich Areně porazit Chrudim v základní hrací době. V opačném případě by se mohli v následujících zápasech ještě zapotit. Přijďte hráče Stadionu povzbudit v důležitém utkání ve středu 2. února 2011 od 18:00, kdy se pokusí definitivně zahnat strašáka sestupu.

V minulém kole odehrál Stadion již třetí utkání v této sezoně, kdy Litoměřičtí nedokázali vstřelit ani branku. Díky zisku pouhého jednoho bodu z táborského ledu za prohru 1:0 po sn. spadli Litoměřičtí na 14. příčku právě za tým Tábora. Na postupové 12. místo ztrácí Stadion však jen dva body, naděje na předkolo play off je tedy stále dost reálná.

Chrudimští v minulém kole vyhráli a domácím ledě proti Písku poměrem 4:1 a dýchají tak Stadionu na záda se ztrátou 4 bodů. Tři mohou odmazat už ve středu v Kalich Areně.

Chrudim od začátku prosince loňského roku podává zlepšené výkony - příkladem za všechny může být výhra v prodloužení na ledě Chomutova. V nadstavbě z 11 zápasů (tedy 33 bodů) záskali 17 bodů za 6 výher, z čehož jedna byla až po samostatných nájezdech proti Táboru.

Vzájemné zápasy vyznívají lépe pro Chrudimské, kteří v základní části nepustili Litoměřicím ani jeden bod a vyhráli oba zápasy 1:4 a 2:3. V nadstavbě si ale Litoměřičtí spravili chuť, když vyhráli na chrudinském ledě 6:3. Uvidíme, jak se bude odvíjet druhé měření sil v rámci nadstavby.

Na špici chrudimských statistik stojí Lukáš Král se 40 body (13 + 27), který je zároveň i nejlepším střelcem a nahrávačem. Rozhodně by tedy neměl uniknout pozornosti litoměřických obránců.

V brance Litoměřic se ve středu můžete těšit na oblíbence Martina Volkeho, který v posledních zápasech září v dresu Litvínova. V Táboře odchytal další skvělé, avšak poslední utkání v litoměřickém dresu Dušan Salfický, který svými výkony přispěl k bodovým hodům ze začátku roku. Na ledě už neuvidíte ani nejproduktivnějšího obránce Stadionu Milana Vobořila (7 + 12), který se společně se Zbyňkem Skleničkou vrátil do svého mateřského klubu ústeckých Lvů. Staronovou tváří bude berounský Robin Malý, který pomáhal Litoměřicím při loňském postupu do 1. ligy.

Hlavním rozhodčím tohoto důležitého zápasu bude T. Horák, na čárách budou pánové M. Kreuzer a D. Polonyi.

Akce modro-oranžové peklo! - Oblečte se do modré či oranžové, případně využijte nabídky sázkové kanceláře Expekt.com a vytvořte našim hráčům co nejlepší atmosféru ve velmi důležitém utkání sezony! Jistota záchrany by jim jistě dodala klidu a lehkosti do dalších zápasů, které by mohly přinést bonus v podobě předkola play off. V diáři si tedy zaškrtněte - středa 2. února 2011 od 18:00! Pro ty, kteří se nebudou moci dostavit, bude k dispozici on-line přenos.