26. 1. 2012 | Michal Sabó

Bohužel jsme doplatili na neproměňování šancí a to asi rozhodlo, litoval po prohře s Jihlavou Petr Šinágl

Spolu se svým týmem sahal v Jihlavě na body, které by si Stadion zasloužil více než Dukla. Na vyrovnání v úvodu druhé třetiny se podílel asistencí a do statistik se zapsal ve čtvrtém z pěti posledních zápasů. Přesto nakonec spolu se svými spoluhráči opouštěl Horácký zimní stadion na straně poražených. Po utkání poskytl Petr Šinágl krátké shrnutí právě skončeného duelu.

Je za vámi další zápas, s Jihlavou jste těsně prohráli, co bys k utkání řekl?

Zápas jsme dobře začali, lépe jsme bruslili a minimálně dvě třetiny jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme doplatili na neproměňování šancí a to asi rozhodlo.

Dvě třetiny jste měli více ze hry, bohužel druhou polovinu utkání jste hráli většinou v oslabení. Myslíš, že na vás bylo vše odpískáno správně?

Rozhodčí bych radši nekomentoval. Každý, kdo zápas viděl, usoudil, že tam asi něco v pořádku nebylo.

Za stavu 1:1 poskakoval kotouč na brankové čáře Dukly. Viděl jsi tu situaci a měl to být podle tebe gól? Zápas by asi probíhal trochu jinak.

Já jsem ten moment zblízka neviděl, ale co říkali kluci, kteří byli na ledě, tak puk za brankovou čarou byl. O tom se teď ale můžeme jen dohadovat. Je možné, že zápas by měl asi jiný průběh, ale my jsme si v dalším průběhu vypracovali dostatek šancí ke vstřelení branky.

Čím to bylo, že se v závěru tak přitvrdilo a přišlo i několik potyček?

Na obou stranách panovala nervozita z výsledku. Do toho přišlo několik sporných momentů, které nebyly posouzeny od arbitrů tak, jak by měly a z toho pramenily potyčky.

Několik kol jste drželi postupovou příčku, teď na play-off ztrácíte pět bodů. Jak si nyní věříte před zápasy s týmy, které se o něj perou spolu s vámi?

Jak jsme si ověřili během sezony, liga je velice vyrovnaná a vyhrát i prohrát se dá s každým. Když do zápasu přistoupíme zodpovědně a dáme do toho srdíčko, budeme slavit úspěch.

A teď trochu k tobě osobně. Po zranění, které jsi měl na podzim, jsi začal sbírat body, kterých jsi do té doby moc neměl. Cítíš na sobě od té doby zlepšení?

Nemyslím si, že bych hrál lépe. Prostě nám to tam jako pětce začalo víc padat, než tomu tak bylo předtím. Souvisí to také s důvěrou od trenérů, která je pro hráče hodně důležitá.

Díky za odpovědi a hodně štěstí v dalším kole proti Kadani.