14. 10. 2011 | Zdeněk Kamínek ml.

Bod pro nás má cenu zlata, konstatuje exústecký kapitán Ladislav Slížek

Ústí nad Labem - Jedním z aktérů středečního severočeského derby byl
i Ladislav Slížek, který v pondělí oslaví třicáté páté narozeniny. Kapitán
HC Stadionu Litoměřice nastoupil ke všem dvanácti soubojům a vévodí
se sedmi body (1+6) klubovému kanadskému bodování. Pět minut před koncem řádné hrací doby spálil někdejší ústecký forvard tutovou šanci a nejen o ní
se zmiňuje uvnitř článku. Do Zlatopramen Areny nepřicestoval brankář Dušan Salfický, jenž odchytal všech předchozích jedenáct zápasů. "Bylo to už na něj moc a z důvodu únavy se nedostavil. Dost často jsme to stavěli na něm a v brankovišti se rozhodně nenudil. Robert Slipčenko chytal výborně a ve středu ho skvěle zastoupil," prozradil též Slížek.

Smečka Jindřicha Setíkovského a Daniela Tvrzníka si byla vědoma, že žlutomodří mají skvělé začátky a tomu i trenéři uzpůsobili taktiku. Hosté přijeli hrát se zabezpečenou defenzivou. "Byli jsme upozorněni na to, že Ústí nad Labem hraje doma výborně, ale žádný mančaft není schopen odehrát rok bez toho, aby doma nezaváhal. Řekli jsme si, že musíme hrát poctivě dozadu, ale ne pasivně. Pouze za těchto podmínek se mohla naskytnout šance, a také že se stalo. Bod z Ústí nad Labem je zlatý," řekl bezprostředně po utkání litoměřický vůdce, jenž mohl duel v závěru 55. minuty rozhodnout a získat pro bílomodré tři body.

"Dostal jsem výbornou nahrávku, takže jsem šel trošku do protipohybu gólmanovi Francouzovi. Rozhodl jsem se, že nebudu střílet z první, abych si ho položil na zem a střílel nahoru. Nakonec jsem trefil pouze jeho vyrážečku," litoval někdejší ústecký forvard.

Podle slov kapitána hostů, svěřenci Petra Rosola se uspokojili s dvoubrankovým vedením a Litoměřice s druhou dvacetiminutovkou podcenili. "Věděli jsme, že Ústečtí mají výborné první třetiny. Bohužel jsme obdrželi gól v sedmé minutě a další smolný zásah jsme inkasovali sedm sekund před přestávkou. V kabině nám bylo řečeno, že hru nemůžeme od následujícího dějství úplně otevřít a hrát musíme pořád stejně. Doufali jsme, že nějaká šance přijde a ta přišla. Soupeř nás možná trochu podcenil, ve třetí části jsme vítězství mohli strhnout na naší stranu, ale to je jen kdyby a my jsme za jeden bod rádi," líčil s úsměvem na rtech nejlepší nahravač Stadionu.

V tabulce náleží "farmě" Lvů až dvanáctá příčka, vloni byly Litoměřice mnohem výš. Jako příčinu vidí zkušený hokejista v prohraných domácích duelech. "Ztratili jsme dost klání zbytečně a bodů jsme mohli mít více. Naším cílem je pohybovat se v tabulce na hraně play-off. To bych považoval za úspěch. Musíme zlepšit hlavně výsledky doma a vyvarovat se individuálních chyb. Jen při zlepšení těchto aspektů se můžeme v tabulce posunout nahoru a uděláme pro to všechno. Taková je realita a musíme se s tím poprat. Je pravda, že v domácím prostředí jsme měli silné soupeře, ale před vlastními fanoušky bychom body ztrácet neměli. Teď nás čeká Most, poté Hradec Králové. Věříme, že v sobotu vyhrajeme a střetnutí s Ústím nad Labem pro nás bylo odrazové," netají se optimismem.

Krátce se Slížek zmínil i o Janu Klozovi, který vsítil v přesilové hře první branku hostů. "Daří se mu a nevím, proč nenastupuje v ústeckém dresu. Na druhou stranu jsme za něj rádi, vypomáhal nám již při postupu do druhé nejvyšší české hokejové soutěže. Objevil se v naší kabině také na začátku loňského ročníku a pomohl nám se parádně nastartovat. Jsem rád, že u nás zapadl," uzavřel někdejší hokejista Slovanu, kde nastupoval s číslem 13.