11. 10. 2013 | Alexandr Stys

Berounští Medvědi dalším soupeřem Litoměřic

V sobotním kole hokejisté Stadionu Litoměřice na svém ledě sehrají utkání s Medvědy z Berouna. Středočeši zatím patří mezi největší překvapení letošního ročníku, kdy jim po deseti odehraných utkáních patří druhá pozice v tabulce. Stadion v minulém kole ztratil body v Havířově a v domácím utkání si hodlá spravit chuť právě na šelmách z Berouna. Utkání se hraje od 17:00 v litoměřické Kalich Areně.

Vyměněný kádr a razantní výkonnostní výšvih nahoru

Mužstvo Berouna patřilo v minulých ročnících mezi outsidery soutěže a vždy bojovalo ve spodních patrech tabulky. V loňské baráži o udržení soutěže však předvedli Středočeši bojovnost a v 1. lize se zachránili. Během letní přípravy Medvědi prošli výraznou obměnou kádru. Na brankařském postu se objevili Juraj Šimboch, který do Berouna přišel na hostování z Třince a Lukáš Cikánek z Kladna, který u Medvědů taktéž hostuje.

Z pražské Slavie v týmu působí obránce Jiří Jebavý či momentální tahoun mužstva Daniel Vrdlovec. Z Českých Budějovic Středočechy posílili Zdeněk Kubicaa Jakub Marek, který rovněž patří mezi nejlépe bodované hráče týmu. Proměna kádru svěřenců trenéra Nováka Berounu zatím svědčí a uvidíme, jak se Medvědům bude dařit v Litoměřicích.

Beroun v přípravě sehrál deset přípravných utkání. Bilance Středočechů byla šest porážek a pouze čtyři výhry. Největší gólový příděl si Medvědi odvezli z Mladé Boleslavi, kde ve dvou utkáních dostali hned patnáct branek (8:0, 7:0). O mnoho lépe si Beroun nevedl ani v Kadani, kde prohrál pětibrankovým rozdílem 6:1. Jediné výrazné výhry si Medvědi připsali v dvojzápase s německým Regensburgem (5:2, 6:3).

Vstup do základní části jako ze snu

Začátkem základní části nikdo nepředpokládal, že po osmi odehraných kolech bude soutěži vládnout celek Medvědů. Beroun vyhrál prvních sedm utkání v řadě a držel si nálepku černého koně soutěže. První zaváhání Medvědů přišlo až v 8. kole, kdy Středočeši na domácím ledě padli s Horáckou Slavii. Třebíč jako jediný tým v soutěži zatím nalezl recept na zkrocení berounských šelem a vyhrál 3:1.

Utkání s Horáckou Slavii však zatím bylo pouze jediným zaváháním Berouna v soutěži a současna bilance Medvědů je 9 výher z 10 zápasů. Ve dvou posledních případech Medvědi urvali body až po samostatných nájezdech proti Šumperku a Kadani.

Kanadské bodování týmu vedou s 9 body Daniel Vrdlovec, za dvě branky a sedm nahrávek a Zdeněk Kubica, který vstřelil sedm gólů a dvakrát asistoval. V těsném jednobodovém závěsu za touto dvojící je i Jakub Marek s bilanci 4G + 4A. Oba brankáři mají úspěšnost zákroků nad 95% a průměr kolem 1,5 obdržené branky na utkání.

Sestava Medvědů v utkání s Kadani:

Šimboch – Špelda, Kužel, Chalupa, Jebavý, Látal, Dresler, Sklenička – Marek, Kubica, Dalecký – Jonáš, Hrdel, Kubeš – A. Půlpán, Šteiner, Babka – T. Půlpán, Matějka, Babka