10. 1. 2014 | Alexandr Stys

Benátky sobotním soupeřem Litoměřic

Sobotní kolo litoměřičtí hokejisté odehrají opět na domácím ledě, tentokrát změří síly s osmým týmem tabulky z Benátek nad Jizerou. Soupeř, který umí zaskočit silnější týmy svojí nepříjemnou hrou už v Litoměřicích letos jednou vyhrál na podzim. Stadion však v poslední době předvádí velmi dobré výkony a bude chtít před domácím publikem získat tři body. Sobotní utkání, které je spojeno s akcí pro dětské domovy, kdy po prvním vstřeleném gólu domácích můžete na led hodit vámi doneseného plyšáka začíná od 17:00.

Benátky letos nad síly Litoměřic, dvě utkání pět získaných bodů

Stadion se soupeřem od řeky Jizery se letos hodně trápí. Při prvním vzájemném utkání diváci v ochozech Kalich Areny čekali na gól až do závěru první dvacetiminutovky. Prosadil se hostující Vitásek, který zužitkoval tlak Středočechů. Ve druhé části vedení Benátek ještě narostlo. Nejprve se trefil Jonák a dalším gólem do šatny zvýšil na tříbrankový rozdíl Krejčík. Recept na skvěle chytajícího brankáře Benátek Trenčana našel až dvě minuty před koncem Novák, to však nebylo v utkání vše. Na konečných 4:1 pro Středočechy zvýšil technickým gólem do prázdné branky Bárta.

Odveta v Benátkách měla odlišný průběh. Stadion se na ledě soupeře dostal do vedení již v osmé minutě, kdy Schwarze překonal svým prvním gólem v sezóně Zdeněk Doležal. Na rozdíl dvou branek poté zvyšoval nejlepší litoměřický střelec Miloslav Čermák. Domácí ve druhé třetině zabrali a dokázali stav utkání srovnat. Na rozdíl jedné branky snižoval Krejčík a ve 39. minutě vyrovnával Klimt. Vedoucí branku Stadionu, vstřelil po samostatné akci Adam Chlapík, ale Benátky dokázaly 33 sekund před finálním hvizdem zásluhou Duška opět srovnat. Prodloužení nerozhodlo, a v samostatných nájezdech zařídil bonusový druhý pro domácí Skořepa.

Poslední dvě utkání s čistým kontem

Benátky v začátku nového roku překvapivě přivezly tři body z Šumperku, kde domácí Draky zdolaly 3:0. Hosté do utkání vlétli po hlavě a už od 2 minuty vedli zásluhou Krejčíka. Skvělými zákroky držel svůj tým Marek Schwarz, na kterém domácí hokejisté několikrát ztroskotali. V polovině utkání zvyšoval Plodek jíž na dvoubrankový rozdíl a poté přidal třetí zásah Jonák. Drakům nestačilo ani 38 střeleckých pokusů na to, aby vstřelili alespoň jednu branku.

Domácí utkání proti Kadani mělo zcela stejný průběh. Benátky se dostaly do vedení ve 2. minutě hry po zásahu Jonáka. Hubený náskok domácí drželi do třetí třetiny, kdy se jim podařilo vstřelit opět dvě rychlé branky a zlomit utkání ve svůj prospěch. Schwarz ani tentokrát neinkasoval a připsal si druhé čisté konto v benáteckém dresu.

Kanadské vedení týmu vede Josef Skořepa, za deset branek a dvanáct nahrávek má na svém kontě, jíž 22 bodů. Nejlepším střelcem Benátek je Jan Plodek, který se trefil třináctkrát a navíc přidal šest asistencí. Kterého brankáře postaví trenér Pešán do branky se neví, ale pokud to bude opět Marek Schwarz, mají litoměřičtí střelci před sebou těžký úkol, jak tomuto muži v masce přerušit jeho skvělé výkony.