20. 10. 2010 | Jan Luňáček

Ani další z těžkých soupeřů v Kalich Areně neuspěl

Domácí neporazitelnost Stadionu stále trvá. I když to nebylo vítězství za tři body, i dva mají cenu zlata. Ani lvi, ani orli, predátoři z říše zvířat, nedokázali pokořit nadšeně bojující litoměřické "kališníky". Vítězství v poměru 3:2 na samostatné nájezdy zvýšilo sebevědomí hráčů Stadionu před dalším těžkým soupeřem, kterým bude Dukla Jihlava. Středeční zápas hodnotí trenéři obou týmů.

Karel Soudek, trenér HC Orli Znojmo:

Pane trenére, můžete zhodnotit dnešní utkání s litoměřickým nováčkem?

Myslím si, že dnešní hokej za moc nestál. Nebylo to dobré z obou stran. My jsme byli opravdu horší a porážku jsme si zasloužili, protože si neumíme ani přihrát. Poslední dobou se nám nedaří. Prostě to bylo z naší strany špatné.

V Litoměřicích se zatím nedařilo nikomu z favoritů. Není to tím, že jsou Litoměřice jako nováček stále podceňovány?

To si nemyslím. Litoměřice měly výsledky v přípravě velmi dobré. Určitě tam z naší strany podcenění nebylo. Mluvím za trenéry. Jak to bylo ze strany hráčů, to nevím. Nám se ale poslední dobou nedaří, tak si myslím, že tu nebylo ani podcenění ze strany hráčů.

Litoměřice mají za sebou sérii těžkých zápasů a jeví se jako oživením ligové soutěže. Vidíte to také tak?

Postavení v tabulce ukazuje, že Litoměřice do l. ligy patří. Umí si také nahrát, a to je v této době rozdíl mezi našemi týmy.

Ve vašem týmu hostují hráči jako Plášek a Rachůnek, kteří hrají v extralize. Není problém v tom, že musí neustále cestovat třeba až do Plzně?

My tam těch problémů máme trošku více. Máme v týmu také hráče z Třince a ti nám také jezdí tam a zpátky a moc s námi netrénují. Takže i v tom je problém. Takhle se to ale hrát nedá.

Jindřich Setikovský, trenér HC Stadion Litoměřice:

Já si na rozdíl od trenéra hostů nemyslím, že by hráli tak špatně. To neříkám proto, že jsme je nakonec v prodloužení porazili, ale mně osobně se jejich výkon líbil. Třeba se jim zrovna teď moc hokejově nedaří, ale byli týmem, který zde v Litoměřicích předvedl bojovný výkon. Pravdou je, že jsme se dostali dost rychle do vedení a do konce třetiny jsme měli možnost vedení navýšit, ale soupeř měl šance také. Celý zápas byl vyrovnaný. Byla škoda, že jsme dobře neodehráli dvouminutovou přesilovka 5 na 3, kterou jsme odchodili. Tam jsme měli dát branku. Soupeř nás pak potrestal a šel do vedení. Na našem týmu je zatím vidět, a já doufám, že tomu bude i dále, že i když prohrává, tak zápas nevzdává. Musím za to hráčům poděkovat, protože jinak se hraje utkání, jako například s Hradcem, kdy jsme od začátku vedli, a jinak se hraje zápas jako byl dnešní, kdy je to do konce vyrovnané. Hráli jsme zápas proti Ústí, který má špičkový tým a zkušené hráče ostřílené i z extraligy, ale oni ten zápas odehráli moc profesorsky. Znojmo dnes hrálo lépe a líbilo se mi. Měli jsme z dnešího utkání trochu obavy už z toho důvodu, že doma stále vyhráváme. Ta série musí jednou skončit.

Litoměřice teď měly sérii těžkých zápasů a získaly čtyři body. Bylo s body počítáno?

Když teď řeknu, že jsme tomu věřili, tak můžu vypadat buď jako blázen, nebo jako šílený optimista. Všichni víme, jak dopadlo utkání s Ústím, které jsme otočili během několika desítek vteřin. V 15. minutě jsme prohrávali 3:0 a vypadalo to na šílený debakl. Náš výkon zvedlo to, že Ústí přestalo ve druhé třetině hrát. To, co se dělo v poslední minutě, to se stane jednou za sezonu. To byly zlaté body, ale dnes jsme se soupeřem drželi krok a body byly asi i zasloužené. Za větší bojovnost, ne za hokejovost. Naši hráči nechtěli před tolika lidmi doma prohrát. Fanoušků zde v Litoměřicích chodí na 1.ligu nadstandartně. Plný stadion je určitě šestý hráč v poli. Zatím diváci vidí, že hráči dělají maximum pro to, aby se neprohrálo.