1. 6. 2021 | Martina Kramerová

Stadion se zahalil do černé. Zemřel bývalý ledař a velký kališník Josef Petrš

Stadion zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku nedožitých 86 let zemřel bývalý ledař a velký kališník Josef Petrš. Na zimním stadionu působil s drobnými přestávkami takřka čtyřicet let a patřil mezi nejoblíbenější pracovníky v litoměřickém hokeji. Vedení, hráči, trenéři i ostatní zaměstnanci vyjadřují rodině i blízkým upřímnou soustrast.

Litoměřický klub se zahalil do černé. Kališnickou rodinu opustil bývalý ledař a velký sportovec Josef Peštr, jenž zemřel ve věku nedožitých 86 let. Svůj profesní život spojil především s litoměřickým zimním stadionem, kde pracoval od roku 1972 skoro čtyřicet let a zažil s klubem řadu vzestupů i pádů. Kromě hokeje miloval také fotbal, který hrál za místní fotbalový celek.

„Pan Petrš byl asi nejdéle sloužící ledař. Na zimáku pracoval od roku 1972. Byl to bezvadný člověk, spolehlivý a zažraný do hokeje. Všichni jsme ho tu měli moc rádi,“ uvedl místopředseda Stadionu Jaromír Tvrzník.

HC Stadion Litoměřice vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast. Odpočívej v pokoji, Pepíku.