Staronová posila! Kališnický dres znovu oblékne ostřílený útočník

Zveřejněno 05.05.2021 | Martina Kramerová
Stadion hlásí další podpis. V Litoměřicích si v příští sezoně zahraje útočník Ondřej Procházka. Ten oblékal kališnický dres už v sezoně 2016/2017. Teď se pod Radobýl vrací. V týmu se potká se starším bratrem Martinem, který s klubem prodloužil kontrakt.

Fanoušci se mohou těšit na posilu, která má v rámci Chance ligy spoustu zkušeností. Přestože je Ondřeji Procházkovi teprve třiadvacet let, má na kontě už takřka dvě stě prvoligových zápasů. Nastupoval například za Ústí nad Labem, Kadaň nebo Havířov. V soutěžním ročníku 2016/2017 oblékal kališnický dres, v němž zapsal 38 utkání. Ve druhé nejvyšší soutěži zaznamenal prozatím ve 196 duelech 89 kanadských bodů za 44 branek a 45 nahrávek. V dresu Sparty nakoukl na 12 zápasů i do extraligy.

Poslední tři sezony jsi strávil v Havířově, kde ses vypracoval v oporu týmu. Proč jsi se rozhodl změnit prostředí?

V Havířově jsem si to hodně oblíbil. Hokej mě tam začal zase bavit a moc jsem si to tam užíval. Klub mi dal strašně moc, ale chtěl jsem se posunout zas o něco výš, jak hokejovým, tak v osobním životě.

Měl jsi i nějaké další nabídky? Proč sis vybral právě Litoměřice?

Vybíral jsem si mezi Havířovem a Litoměřicemi, jiné nabídky se mi do rukou nedostaly.

Hrál v rozhodování roli i fakt, že už jsi tu působil a že tu hraje tvůj bratr Martin?

To, že se vracím do známého prostřední, tak velkou roli nehrálo. Ale je dobré, že to tu znám a nebudu se tak dlouho rozkoukávat. S bráchou jsme ještě nikdy nebyli takhle celou sezonu spolu, takže mě to k tomu táhlo, že si to takhle poprvé prožijeme spolu, ať máme na co vzpomínat.

Radil ses s bratrem o tom, jestli tohle angažmá vezmeš, nebo ses rozhodl úplně sám?

Určitě jsem se s ním radil a ptal se ho, jak to minulou sezonu chodilo a probíhalo, což mi usnadnilo rozhodování.

Jak se těšíš, že si s bráchou zase zahraješ v jednom týmu? V posledních letech jste přece jen nastupovali proti sobě?

Na to se těším opravdu hodně. Párkrát už jsme spolu hráli, ale tohle bude celou sezonu a bude to něco trošku jiného. Hráli jsme proti sobě několikrát, ale určitě bude lepší hrát spolu, to si víc užijeme.

Co myslíš, že podle tebe můžeš týmu herně nabídnout?

Myslím si, a bylo mi to i nesčetněkrát říkáno, že mám dobré zakončení a dobré bruslení. Takže bych moc rád pomohl týmu v útočné hře.

Brzy začne společná letní příprava. Jak se těšíš na nové spoluhráče a vůbec na start nové sezony?

Na letní přípravu se moc netěším, ale na kluky určitě jo. Stejně tak už se nemůžu dočkat nové sezony. Po dlouhé pauze, kdy jsme se s Havířovem nedostali do play off, už jsem hodně natěšený. A doufám, že bude Stadion tak úspěšný jako minulou sezonu i se mnou. A snad si budou moct hokej konečně zase užít i diváci na tribunách.