Kapitán zůstává! Jan Výtisk bude v Litoměřicích i v příští sezoně

Zveřejněno 30.04.2021 | Martina Kramerová
Vynikající zpráva! V týmu bude i v nadcházející sezoně pokračovat obránce a kapitán Jan Výtisk. Velezkušený matador přišel pod Radobýl před startem soutěžního ročníku 2020/2021 a naplnil očekávání, která do něj klub vložil. Patřil mezi nejlepší hokejisty Stadionu a dovedl Litoměřice do play-off.

Fanoušci se opět mají na co těšit. V Litoměřicích totiž pokračuje kapitán Jan Výtisk. Ten si v uplynulé sezoně vedl velmi dobře, a to i navzdory výpadku kvůli zranění. V kališnickém dresu naskočil do 38 utkání, ve kterých zapsal 9 bodů za 3 góly a 6 asistencí. Vzájemnou spolupráci si po sezoně pochvaloval i trenér David Bruk.

„Musím říct, že Honza z mého pohledu očekávání nenaplnil, protože je výrazně předčil. Čekal jsem od něj zkušenost, tvrdou hru , výborné oslabení i to, že zvládne kabinu a mladí hráči se od něj budou učit. Tohle všechno tam dal. Navíc přidal výbornou hru v přesilovkách, prodloužení, power-play… Odvedl zkrátka perfektní práci,“ chválil svého svěřence lodivod litoměřické střídačky.

Sám Výtisk byl se sezonou rovněž hodně spokojený. A tak není divu, pod Radobýlem bude působit i nadále. „V první polovině soutěže se v týmu protočilo tolik hráčů, že jsem některé nestihl ani poznat, protože přišli na jeden nebo dva zápasy a pak hned byli pryč. Ve druhé části soutěže to bylo všechno vyrovnané. Všechno klapalo, nebyl žádný problém, starší kluci se semkli, mladší je poslouchali a dali do toho taky svoje. Takže si myslím, že parta byla super, všechno klapalo a na výsledcích to bylo znát,“ uvedl v posezonním rozhovoru.

Příznivci Litoměřic teď mají jistotu, že ho budou v Kalich Areně vídat dál.