Nejlepší momenty sezony (2): Gólostroj, bitky i historické zápisy

Zveřejněno 16.04.2021 | Martina Kramerová
Stadion odehrál v Chance lize další velmi povedenou sezonu, která vyvrcholila čtvrtfinálovou bitvou s Jihlavou. Kališníci v ní nedali velkému favoritovi nic zadarmo a vzdorovali mu až do sedmého zápasu. Rozhodující porážkou pro ně však soutěžní ročník skončil. V průběhu celé sezony ale Litoměřičtí předváděli výborné výkony a byli hodně vidět. Ať už to byl Matěj Beran, Patrik Miškář, Jan Holý nebo projektoví hráči. Které okamžiky byly ty nej? Ve druhém ze dvou dílů si připomeňte ty nejlepší momenty z pohledu jednotlivých hráčů.

První střelec sezony! Matěj Beran odstartoval ročník snů

První kolo Chance ligy kališníci odehráli na domácí půdě Kalich Areny, kde přivítali Třebíč. A Stadion už od 4. minuty prohrával. Pak se ale chopil puku Matěj Beran a zavelel gólem k obratu. Vsítil tak úplně první branku klubu v soutěžním ročníku 2020/2021. Litoměřicím se pak podařilo dostat duel do vítězného konce a zkušený útočník nastartoval svou cestu za oceněním pro vládce kanadského bodování.

Kapitán jaksepatří! První trefa v kališnickém dresu

Stadion v létě oznámil velkou posilu. S klubem podepsal smlouvu velezkušený obránce Jan Výtisk. Ten se ujal role kapitána a klubu se ihned začal vyplácet. V zápasech se vrhal do střel, zuby nehty bránil oslabení i střílel. V sezoně zapsal i několik důležitých branek. Při zářijovém začátku soutěžního ročníku vsítil do klece Šumperka úplně první gól v dresu Litoměřic. Ten dokonce mohli ještě vidět fanoušci v ochozech.

Návrat odchovance! Tomáš Svoboda zazářil třemi body

Po krátké prosincové anabázi se Tomáš Svoboda v lednu pod Radobýl vrátil znovu, aby v Litoměřicích dohrál sezonu. A v mateřském klubu začal okamžitě řádit. Už v prvním duelu proti Kolínu zaznamenal tři kanadské body. Jednu branku vstřelil sám a na další dvě přihrál. Tomu se říká návrat.

Seznamte se, Lukáš Stehlík! Nejmladším autorem hattricku v lize je hráč Stadionu

Litoměřičtí odstartovali 25. ledna proti Kadani vítěznou sérii, která až do konce základní části čítala 11 vyhraných bitev. Šňůru přetnula na jediný zápas pouze Jihlava. V utkání s Trhači týmu velkou měrou pomohl útočník Lukáš Stehlík, jenž v základní hrací době nasázel soupeři tři branky. V osmnácti letech se tak stal nejmladším autorem hattricku v Chance lize.

Mládí vpřed! Projektoví hráči se neztratili

V uplynulé sezoně se v klubu vystřídala řada projektových hráčů, kteří rozhodně nehráli druhé housle a na ledě byli hodně vidět. Řada z nich pravidelně pomáhala Stadionu góly i nahrávkami. Dařilo se Tomáši Urbanovi nebo Jakubu Konečnému. Lukáš Stehlík se blýskl jako nejmladší hráč v Chance lize hattrickem. Lukáš Pajer, Ondřej Baláž, Šimon Kubíček, Petr Moravec, Martin Lang, Erik Čermák a Michael Krutil zapsali své první trefy v Chance lize, někteří z nich i premiérové zásahy v dospělém hokeji.

Snajpr i asistent! M. Beran ovládl kanadské bodování základní části

Postupnými krůčky se vypracoval na lídra kanadského bodování a neustálým přísunem gólů a asistencí na vrcholu zůstal až do konce základní části. Matěj Beran zapsal ve 34 zápasech 52 bodů za 17 branek a 35 nahrávek a zaslouženě porazil všechny ostatní hokejisty Chance ligy. Druhý Patrik Miškář nasbíral o 5 bodů méně.

Tahoun Procházka! V předkole vsítil čtyři góly

Kališníci nastoupili do předkola play-off proti Sokolovu a série se protáhla na celých pět zápasů. Za vítězstvím i postupem Stadion táhl Martin Procházka, jenž v pěti utkáních zaznamenal čtyři góly. Dva navíc vstřelil v rozhodujícím pátém duelu a velkou měrou přispěl k celkovému triumfu. Dařilo se mu ale i v základní části. Ve 30 zápasech zapsal 39 bodů (18+21), a to i navzdory tomu, že ho dvakrát zbrzdilo zranění.

Jeden bod za druhým! Obránce Holý v play-off urval rekord

Neskutečná bodová jízda. Bek Jan Holý vyladil formu přesně na play-off a zapisoval góly a asistence jako na běžícím pásu. Celkem nasbíral 17 kanadských bodů za 4 trefy a 13 nahrávek. Stal se tak historicky nejúspěšnějším obráncem vyřazovací části Chance ligy. Přestože soutěž ještě neskončila, šance ostatních zadáků Holého dohnat je mizivá. Nejlepší obránci finalistů z Kladna a Jihlavy mají na kontě pět bodů a museli by ve finále hodně zabrat, aby se kališnickému hráči bodově jen přiblížili.

Bomba play-off forma! V závěru sezony Stadion táhl Miškář

V kanadském bodování základní části skončil za spoluhráčem Matějem Beranem druhý, v play-off ale zářil ještě víc. K sedmi brankám přidal deset asistencí a táhl Stadion za senzací. Tabulku kanadského bodování i před finále stále vede. Nejblíž mu je s 12 body kladenský Tomáš Plekanec.

Bitka jako řemen! Marcel ukázal Kolářovi, zač je toho loket

Šestý zápas čtvrtfinále proti Jihlavě byl hodně vypjatý. Přestože kališníci vedli ještě chvíli před koncem o jeden gól, soupeř dokázal srovnat a dotáhnout duel až do prodloužení. A právě v něm došlo i na pěsti. Patrik Marcel a Daniel Kolář se postarali o bitku, která oba týmy ještě víc vyburcovala. Litoměřický obránce opět prokázal, že neprohrává, poslal Koláře k zemi a sklidil zasloužený aplaus. I když tak kališníci ukázali, že se favorita nebojí, nakonec to byla Dukla, kdo vyválčil výhru.