Do Kalich Areny míří Slavia. Napraví Stadion jihlavský nezdar?

Zveřejněno 23.02.2021 | Vít Trubička
Kališníci se přesně po týdnu vrací domů. Soupeřem jim bude pražská Slavia, která je v současné době jedním z největších konkurentů Litoměřic v boji o play-off. Sešívaní mají totiž pouze o jeden bod méně a v tabulce jsou o dvě pozice níže. V předchozím vzájemném měření sil zvítězil Stadion 4:2, podaří se mu na tuto výhru navázat?

Porovnání týmů

8. místo (47 bodů)
Postavení v tabulce
10. místo (46 bodů)
103:97
Skóre
88:86
Matěj Beran (13+28)
Nejproduktivnější hráč
Filip Vlček (8+17)
Patrik Miškář (17 gólů)
Nejlepší střelec
Petr Kafka (15 gólů)
Jan Holý (2+15)
Nejproduktivnější obránce
Jan Novák (3+11)
Tomáš Král (89,55 %)
Adam Beran (89,41 %)
Úspěšnost brankářů
Martin Michajlov (91,74 %)
Roman Málek (85,80 %)
Jihlava – Litoměřice 6:0
Poslední utkání
Kadaň – Slavia 1:2

Litoměřičtí vyzvou tým, který od posledního vzájemného střetu odehrál tři zápasy. Dvakrát v nich dokázal bodovat, jednou pak vyšel naprázdno. Hned den po zápasu se Stadionem přivítala Slavia doma Frýdek-Místek, přičemž i rysům podlehla, tentokrát těsně 3:4.

Zbylá dvě utkání sehráli svěřenci Miloše Říhy mimo domovský stadion a obě zvládli úspěšně. Poprvé si poradili s Kolínem, jehož přejeli 5:2, následně těsně porazili kadaňské Trhače 2:1. Pražanům tak v současné době patří desáté místo tabulky, přičemž na klíčovou dvanáctou příčku se dívají s odstupem čtyř bodů.

Sešívání se v ofenzivě mohou spolehnout zejména na trojici hráčů. Lídrem bodování je Filip Vlček s 25 kanadskými body, nejlepším střelcem pak Petr Kafka s patnácti přesnými zásahy, které doplnil sedmi asistencemi. Stejně bodů jako Kafka má i třetí v pořadí Filip Kuťák. Došel k nim ale obráceným poměrem gólů a nahrávek, sedmkrát se trefil a patnáctkrát přihrával.

Kališníci v předchozím souboji se Slavií.

V předchozím vzájemném střetu se kališníkům dařilo už od samého začátku. Dokládají to góly Martina Procházky a Matěje Berana z páté, respektive sedmé minuty. Vítězný gól ale přidal až na začátku druhé třetiny Jakub Konečný. Sešívaným se sice povedlo snížit zásluhou Petra Kafky, nicméně na výhře Litoměřic se už nic nezměnilo. Pojistil ji totiž ještě v závěru utkání Tomáš Svoboda. Definitivní určení skóre ale přišlo o malý moment později z hole Daniela Kružíka. Stadion tak odjížděl s vítězstvím 4:2.

Stadion je stále osmý. Od play-off ho dělí jen dvě výhry

Kališníci po utkání se Slavií odehráli další dva zápasy, první doma a druhý venku. Na domácím ledě si poradili s Porubou výsledkem 3:0, venkovní boj v Jihlavě už ale nezvládli a Dukle podlehli vysoko 0:6. I tak se ale Stadion udržel v tabulce na osmé příčce se ziskem 47 bodů a k jistotě play-off mu stačí jen dvakrát vyhrát.

Oporou litoměřické ofenzivy není nikdo jiný než Matěj Beran, po dlouhou dobu také nejproduktivnější hráč celé Chance ligy. Dosud nasbíral 41 kanadských bodů, a to za třináct gólů a 28 asistencí. V počtu vstřelených gólů ho ale překonal Patrik Miškář, který má na kontě už sedmnáct gólů.

Jestli jsou letos kališníci v něčem úspěšní, tak je to blokování střel. Celý tým jich zvládl zblokovat už 394, což je přesně o sto více než počet zblokovaných střel druhého Přerova. Zcela nepřekvapivě v tomto vede kapitán Jan Výtisk, který se sám postavil už do 54 střel, což mu vyneslo i první pozici v celé Chance lize. Zahanbit se ale nenechala ani trojice obránců Patrik Marcel, Ondřej Baláž a Jan Holý. Všichni tři mají přes třicet zblokovaných střel a v lize patří mezi desítku nejobětavějších.

Podaří se Stadionu napravit poslední prohru v Jihlavě a vrátit se zpět na vítěznou vlnu? To se rozhodne ve středeční podvečer, úvodní buly padne v 17:00. Zápas lze sledovat živě na Hokejka TV nebo v textové podobě na www.onlajny.com. Majitelé permanentních vstupenek mohou utkání na Hokejka TV sledovat zdarma. Jak získat přístupový kód k bezplatnému sledování? Stačí se podívat ZDE.

Autor fotografií: Karel Švec (hc-slavia.cz)