Nehráli jsme svou hru! Mysleli jsme si, že to půjde samo, říká debutant Tomek

Zveřejněno 21.02.2021 | Vít Trubička
Utkání proti Jihlavě zhodnotil debutant v kališnické sestavě i v seniorském hokeji Tomáš Tomek. Do zápasu naskočil jako sedmý bek a na ledě strávil bezmála devět minut. „Do zápasu jsem naskočil po čtyřech měsících. Určitě to nebylo jednoduché, ale věřím, že nyní už to bude jen lepší,“ sdělil mladý obránce své dojmy z prvního utkání od říjnového přerušení mládežnických soutěží.

Po šestizápasové vítězné sérii jste nyní bohužel na body nedosáhli. Jak velké zklamání to je?

Je to velké zklamání, nehráli jsme svoji hru a mysleli si, že to půjde samo. Nedohrávali jsme souboje, neblokovali střely, nebyl to týmový výkon. Musíme se probrat a od pondělního tréninku začít makat, abychom uhráli předkolo.

Utkání s Jihlavou bylo tvé první v seniorském hokeji. Jak na tebe působilo?

Naskočil jsem do zápasu po čtyřech měsících. Určitě to nebylo jednoduché, ale postupem času jsem se do toho dostával. Myslím, že to bude lepší a lepší.

Jak ses během nucené čtyřměsíční zápasové pauzy připravoval?

Když byla přerušena liga akademií, tak jsem byl dva týdny trénovat ve Švédsku. Pak jsem se vrátil na Spartu a chvíli jsem trénoval s ní. O Vánocích jsem se dostal do Litoměřic, následně jsem šel zpět do Sparty a teď mě povolali zpět do Stadionu.

30
střel vyslali kališníci na Maxima Žukova. Zatímco oba gólmani Stadionu museli likvidovat jen o čtyři více.

Přestože to výsledkově nevypadá, s Duklou jste drželi krok v počtu střel na branku, máte jen o čtyři méně. Co chybělo k lepší produktivitě?

Chtěl bych pochválit jihlavského gólmana, který soupeře dost podržel. Nám to tam bohužel nepadalo, neměli jsme štěstí na gól. To se někdy stává.

V utkání jste také měli větší množství přesilových her, zároveň ale i oslabení. Jak ty podle tebe ovlivnily hru?

Nepodařilo se nám využít přesilovky, i když jsme jich měli hodně, a neblokovali jsme střely v oslabení. Bylo to hodně rozkouskované. Mohli jsme dát gól a myslím, že by to vypadalo úplně jinak.

Ve středu na vás čeká tabulkový konkurent ze Slavie, který má pouze o bod méně. Jak důležitý to bude pro vás zápas vzhledem k blížícímu se play-off?

Jakmile půjdeme v pondělí do tréninku, tak budeme muset začít hodně makat, abychom se na soupeře připravili, přejeli jej a navázali na zápasy před Jihlavou.