Sedmička nových hráčů pro projekt Dukla! Ve Stadionu budou trénovat Špaček či Skuhrovec

Zveřejněno 28.01.2021 | Martina Kramerová
Stadion znovu rozšiřuje kádr. Do projektu Dukla se v uplynulých dnech nově zapojila sedmička reprezentantů do osmnácti let. V mužstvu tak nově figurují útočníci Matyáš Šapovaliv, Marek Brada, Marek Slavík a David Skuhrovec, a také obránci Tomáš Tomek a David Špaček a brankář David Čermák. Ti budou s týmem prozatím trénovat, pokud si svou výkonností řeknou o místo v zápasové sestavě, mohou si připsat i starty v Chance lize. Ke kališníkům se připojí především kvůli přípravě na blížící se MS U18, jež se uskuteční v Ann Arboru a Plymouthu.

Litoměřice vítají další mládežnické reprezentanty. Do projektu Dukla se v uplynulých dnech zapojili Matyáš Šapovaliv, Marek Brada, David Špaček, David Čermák, Marek Slavík, Tomáš Tomek a David Skuhrovec. Ti budou s mužstvem prozatím jen trénovat. Mohou si ale zahrát i v zápasech Chance ligy.

„Tito hráči jsou členy širšího kádru reprezentační osmnáctky a přicházejí k nám především proto, aby se připravovali na šampionát osmnáctek. Zatím s námi budou jen trénovat, ale pokud se nám jejich výkonnost bude líbit, je možné, že je postavíme i do nějakého zápasu,“ uvedl sportovní manažer klubu Miroslav Přerost.

Šapovaliv je odchovancem Kladna, kde letos naskočil do letního Generali Česká Cupu i dvanácti utkání Chance ligy. David Skuhrovec pochází z litvínovské líhně a v dospělém hokeji ještě neodehrál ani jeden zápas. Ve stejném klubu hokejově vyrostli i brankář David Čermák a útočník Marek Slavík. Ani oni prozatím nemají zkušenost s dospělými soutěžemi.

David Špaček přichází z Plzně a ani on do utkání v dospělém hokeji ještě nezasáhl. Marek Brada hrál v uplynulých dvou sezonách za švédský Björklöven. S hokejem začínal v Opavě, poté se přesunul do Vítkovic. V Čechách rovněž za žádný seniorský celek nenastoupil. Stejně jako Šapovaliv, Skuhrovec a Špaček ale i všichni ostatní pravidelně sbírají starty za mládežnické reprezentace. Tomáš Tomek začínal s hokejem ve Žďáru nad Sázavou, poté se přesunul do Pardubic a následně do Sparty. Za reprezentaci zatím nemá žádný start.

Kališnický dres navíc oblékne útočník Martin Havelka, který se v Litoměřicích rozehraje po zranění. Dvaadvacetiletý hráč se vrací do známého prostředí, ve Stadion odehrál v uplynulých třech letech celý 110 zápasů.

Foto: Ronald Hansel