Dva góly v jednom zápase? Naposledy někdy v juniorce, přiznal forvard Berka

Zveřejněno 28.01.2021 | Kateřina Kubatková
Před utkáním s Frýdkem-Místkem měl Marek Berka na kontě dva body za branku a asistenci. Ačkoliv se v sestavě Stadionu střídá s ostatními mladíky, proti rysům kališnická čtyřiatřicítka dokázala vstřelit dva góly a významně tak přispět ke kališnickému vítězství. „Co se týče mých pocitů, snažili jsme se hrát jako lajna kompaktně a jednoduše, což se nám vyplatilo", zhodnotil mladý útočník spolupráci s dalšími mladíky.

K vítězství na Frýdkem-Místkem jsi přispěl dvěma góly. Jaké máš pocity po zápase?

Jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Věděli jsme, že rysi nemají extra formu a že na nás vlítnou. My jsme na to byli dobře připravení a hned na začátku se nám podařilo dát celkem kuriózní branku. Co se týče mých pocitů, snažili jsme se hrát jako lajna kompaktně a jednoduše, což se nám vyplatilo.

Vzpomeneš si, kdy se ti naposledy povedlo dvakrát skórovat v jednom utkání?

Naposledy určitě někdy za juniory, ale přesně si nevzpomínám.

Nenastupuješ do každého klání na ledě, s ostatními mladíky se střídáte, je o to těžší se prosadit?

Samozřejmě je to těžší, protože nejsme v zápasovém rytmu. Snažím se stoprocentně připravit na každý duel, být připraven na každý souboj a situaci, abych nezklamal, až dostanu šanci hrát.

Poslední dobou netrápí tým častá vyloučení, dáváte si na chyby větší pozor?

Určitě je lepší, když se tým vyvaruje chyb, hlavně faulů v útočném pásmu. My mladí si spíš snažíme vynutit fauly od soupeře, abychom mohli hrát přesilové hry.

Podruhé v řadě jste dokázali vyhrát doma, svědčí vám litoměřický led?

Rozhodně ano, nemusíme nikam cestovat. Navíc každý hráč má před zápasem nějaké své rituály ve spánku nebo v nějaké přípravě. Hrát doma je určitě praktičtější.

V pátek hrajete znovu v Kalich Areně, tentokrát přijede Havířov. Věříte si na další body?

Dorazí nepříjemný soupeř. Opět se na něj budeme muset připravit. Na AZet si věříme a doufáme v další výhru.