Další bitva je za dveřmi! Do Litoměřic dorazí Frýdek-Místek

Zveřejněno 26.01.2021 | Kateřina Kubatková
Kališníky čeká další domácí duel. Tentokrát se v Kalich Areně utkají s frýdecko-místeckými rysy. Pro hráče Stadionu půjde už o třetí domácí utkání v řadě. Litoměřičtí mají velmi náročný zápasový program, po sedmibrankovém vítězství měli pouhý jeden den pauzy a opět se vydají do boje.

Porovnání týmů

Litoměřice – Kadaň 7:1
Poslední utkání
Vrchlabí – Frýdek-Místek 9:0

Kališníci se opět chystají do boje. Do Litoměřic ve středu zavítá šestnáctý Frýdek-Místek. Stejně jako proti Trhačům Stadion nastoupí na led v roli favorita. Svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka jistě budou chtít navázat na úspěšný zápas proti Kadani, v němž si připsali výhru 7:1. Podaří se Stadionu na domácím ledě opět zvítězit?

Slezanům se v letošní sezoně příliš nedaří. V tabulce zaujímají třetí příčku od konce, a to rozhodně není nijak lichotivé. V novém roce odehráli devět duelů a pouze ve dvou dokázali zvítězit. Po posledním kole se jejich série proher protáhla na čtyřzápasovou a kališníci budou usilovat o další natažení této šňůry.

Rysi v rámci 26. kola zavítali do Podkrkonoší na led ligového nováčka z Vrchlabí. Frýdecko-místeckým hráčům se na severu Čech vůbec nedařilo. Od vrchlabského Stadionu obdrželi devět branek. Do protější klece rysi žádný gól nevsítili a odvezli si debakl 0:9.

Takové je skóre rysů v posledních čtyřech utkáních.

Litoměřickým se v posledním souboji dařilo víc než dobře. Kališníci proti kadaňským Trhačům zvítězili vysoko 7:1 a zlepšili si tak náladu po prohře se Zubry. První hattrick v dospělém hokeji si vystřílel osmnáctiletý forvard Lukáš Stehlík. Ani stálé opory týmu neotálely a připsaly si další body do tabulky produktivity. Konkrétně přidal na své konto dvě branky Matěj Beran, jenž v kanadském bodování vévodí celé Chance lize. Další dvě trefy zaznamenal také Martin Procházka.

Litoměřičtí také v předešlém zápase potvrdili sílu v početních výhodách. Severočechům patří s úspěšností přesilovek 24,79 % druhá pozice v tabulce a proti Kadani opět využili dvě výhody z pěti. Frýdek-Místek na tom s převahou na ledě také není špatně, ovšem úspěšnost 18,95 % je o poznání menší.

Z pohledu statistik jsou oba celky téměř vyrovnané v obdržených brankách v oslabení. Zatímco Litoměřičtí dostali v nevýhodách 25 branek, Slezané pouze o jednu méně. Velmi podobně jsou na tom obě mužstva také v úspěšnosti ubráněných oslabení. Svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka mají úspěšnost 77,68 % a zaujímají čtrnáctou příčku v tabulce. Rysům z tohoto pohledu patří s úspěšností 75,51 % šestnácté místo.

Zápas začíná ve středu v 17:00 a můžete ho sledovat živě na Hokejka TV nebo v textové podobě na www.onlajny.com. Majitelé permanentních vstupenek mohou utkání na Hokejka TV sledovat zdarma. Jak získat přístupový kód k bezplatnému sledování? Stačí se podívat ZDE.