8. 9. 2020 | Vít Trubička

Střelecký debutant Daniel Poizl: První gól? Super pocit

Litoměřičtí zvládli i poslední přípravné utkání, v kterém porazili Mostecké Lvy. Brankou a asistencí se na výhře podílel i obránce Daniel Poizl. „Objevil jsem se sám na pravé straně, odkud jsem si najel k brance a vypálil. Měl jsem radost, když kotouč zaplul za gólmana,“ popsal svůj první gól v kališnickém dresu. Zhodnotil i celou přípravu na ledě nebo design nových dresů.

Zprvu to sice tak nevypadalo, nakonec jste ale dokázali Most porazit velkým rozdílem. Jak byste utkání zhodnotil?

Ze začátku jsme nevěděli, co od soupeře očekávat. Byl to náš první zápas proti němu. Neměli jsme ani žádná videa, která by ukázala, jak hraje. Dostali jsme trochu nešťastný gól v oslabení, potom se to ale zlepšovalo. Šlo vidět, že jsme se sehrávali, víc jsme si věřili. Most nijak extra nebránil v pohybu, nechával nám tam místa, abychom si najížděli. Toho jsme využívali, u nich v pásmu jsme si rychle přihrávali a stříleli od modré.

1+1
Taková je bilance Poizlových gólů a asistencí v utkání s Mostem.

Vám se podařilo vstřelit za Stadion první gól. Jak jste se v tu chvíli cítil?

Byl to super pocit. Objevil jsem se sám na pravé straně, tak jsem si najel k brance, vystřelil a padlo to tam. Měl jsem radost, když jsem viděl puk v brance.

Dá se říct, že z vás spadla nervozita, když jste po otočce najednou vedli o dvě branky?

Určitě. Bylo podle mě znát, že jsme chvíli hráli trochu lehkovážně. Naštěstí to nedopadlo stejně jako s Kadaní, kdy jsme z lehkovážnosti dostali góly. Zbytek utkání jsme tedy nepodcenili.

Pomohlo vám i dvojnásobné využití přesilovek?

Pomohlo. Vyzkoušeli jsme si nějaké signály, které máme připravené do ligy, a vycházely nám.

Jak náročné vůbec bylo nastoupit do zápasu po osmidenní pauze?

Nijak náročné to nebylo. Měli jsme tvrdé tréninky, v nichž jsme se na tento i následný první ligový zápas pečlivě připravovali. Postupně se na sezonu připravujeme a je tu vše dobře nastavené.

Vítězně jste také pokřtili nové dresy. Přinesly vám štěstí?

Myslím si, že určitě ano. Navíc jsou moc hezké, takže všichni doufáme, že v nich budeme vyhrávat co nejvíc.

Příprava bez prohry zní hezky, musíme ale být pokorní

V přípravě nakonec stoprocentní zápasová úspěšnost. Jak dobře to zní?

Zní to hezky, ale musíme být také trochu při zemi. Nehráli jsme zápasy s týmy extraligy nebo špičky Chance ligy. Musíme být pokorní.

Jaká pozitiva ukázaly přípravné zápasy a na čem je třeba ještě zapracovat?

Časem jsme se hodně sehráli. Víme o sobě a snad se nám v tom bude nadále dařit. To je jediné.

Jaký zápas z těch pěti byl pro vás nejnáročnější?

Možná hned ten první se Slavií. Soupeř už měl něco odehráno, byl více bruslivý. My jsme se teprve sehrávali. Tenhle zápas nevypadal úplně dobře.

Jak na vás působí prostředí tady v Litoměřicích?

Jsem tu hodně šťastný. Je zde skvělé zázemí, trenéři a propojenost i se suchou a kondičním trenérem.

Během léta jste také nastoupil za Spartu v Generali Česká Cupu. V čem bylo utkání jiné oproti těm v Litoměřicích? Byť jste také nastoupil proti prvoligovému soupeři.

V extralize je to hlavně o rychlosti a přesnosti. Rychlé přihrávky ukazují dost, někdy to je i o sekundy.