Sokolov jsme přehráli a celkově byli lepší, říká střelec Novák

Zveřejněno 01.09.2020 | Filip Hulín
Stadion v předposledním přípravném duelu porazil Sokolov. Skóre otevřela nová posila Litoměřic Pavel Novák, který minulý ročník strávil v kanadské juniorské WHL. ,,Ligy jsou úplně odlišné. V Kanadě jsem hrál juniorskou soutěž, zatímco v Chance lize už jsou dospělí hráči. V Kanadě je hokej rychlejší, což je dáno menším kluzištěm, je tam hodně soubojů. V první lize jsou hráči silnější, vyspělejší, zkušenější,“ shrnul rozdíly litoměřický útočník.

Ve čtvrtém přípravném utkání jste rozstříleli Sokolov. Jaký to byl zápas z tvého pohledu?

Do zápasu jsme vstoupili dobře a hned od začátku jsme vedli, pak jsme trošku polevili a vedení ztratili, naštěstí se nám podařilo skóre otočit a zápas do konce kontrolovat.

Co myslíš, že bylo ve hře klíčové a rozhodlo zápas?

Měli jsme víc šancí, Sokolov jsme přehráli a přebruslili. Celkově jsme byli lepší.

První zápas, hned gól a asistence. Jak jsi spokojený s vlastním výkonem?

Je hezké, že jsem hned v prvním zápase zabodoval, ale hlavně jsem rád, že jsme vyhráli, navíc před domácím publikem. Musíme takhle pokračovat dál.

Nastoupil jsi v lajně s Filipem Kofferem a Lukášem Válkem. Jak ti svědčila vzájemná spolupráce?

Bylo to super, hráli jsme spolu takhle poprvé. Dřív jsem s Filipem Kofferem hrál v národním týmu, ale celkově to bylo velmi dobré.

1+1
Takovou bilanci měl útočník Pavel Novák ve své premiéře za Stadion.

Dřív jsi Chance ligu hrál, minulý rok jsi strávil v kanadské juniorské WHL. Jak bys obě ligy porovnal?

Ligy jsou úplně odlišné. V Kanadě jsem hrál juniorskou soutěž, zatímco v Chance lize už jsou dospělí hráči. V Kanadě je hokej rychlejší, což je dáno menším kluzištěm, je tam hodně soubojů. V první lize jsou hráči silnější, vyspělejší, zkušenější.

V Litoměřicích jsi krátce. Už jsi stihl navštívit město, nebo se teprve chystáš?

Přijel jsem v neděli večer, před zápasem jsem měl první trénink a hned jsem šel do zápasu. Chtěl bych se tu podívat. Myslím si, že Litoměřice jsou hezké město.

Jak se vůbec zrodil dočasný přesun do Litoměřic?

V Kanadě se nic nehraje, jsem kmenovým hráčem Českých Budějovic a tam to nevyšlo, takže Litoměřice byla pro mě nejlepší varianta, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Všichni víme, že se neví, jestli se bude hrát, navíc v říjnu je draft, takže těžko říct, co bude dál. Nyní se soustředím pouze na Stadion a co bude dál, pro mě není důležité.