Tři výhry? Super! Led jsme si po pauze užívali, shodli se mladí reprezentanti

Zveřejněno 29.07.2020 | Martina Kramerová
Česká reprezentace do dvaceti odehrála v minulých dnech tři přátelské zápasy se Slovenskem, ve kterých pokaždé vyválčila vítězství. V sestavě národního týmu U20 nechyběla ani trojice kališníků – Daniel Poizl, Ondřej Baláž a David Jindra. Na lavičce byl navíc v roli asistenta trenéra David Bruk a v roli kondičního kouče se poprvé představil Martin Iterský.

Národní tým kategorie U20 odehrál v uplynulých dnech první tři přátelská utkání nové sezony. Jeho soupeřem bylo pokaždé Slovensko, s nímž se utkal v trojzápase. Úvodní duel byl na programu v pátek 24. července a čeští reprezentanti v něm srazili Slováky výsledkem 6:2. Dvěma asistencemi se blýskl exkališník Karel Klikorka.

„Už na prvním srazu v Rokycanech nás trenéři připravovali na systém hry, kterým chtějí hrát. V Brně jsme si to při trénincích oživili a už v prvním utkání bylo vidět, že máme do hokeje velkou chuť,“ řekl kališník Daniel Poizl.

Ani ve druhé vzájemné bitvě s východními sousedy český tým vedený Karlem Mlejnkem, Davidem Brukem a Pavlem Trnkou nezklamal a nasázel do slovenské sítě čtyři góly. Závěrečný duel se nesl opět ve znamení českého vítězství. Dvacítka tentokrát triumfovala 3:1. Jednu asistenci zaznamenal bývalý hráč Stadionu Filip Přikryl.

Přestože se hokejisté objevili na ledě v ostrém zápase poprvé od března, všechny zápasy si užili. „I když to byly první zápasy od začátku března, tak mi nedělalo problém se dostat do zápasového rytmu,“ řekl kališník David Jindra, který zasáhl do dvou ze tří utkání.

Mladý reprezentant kladně hodnotil i výkon týmu. „Vybojovali jsme tři výhry, takže za mě super. Tým předvedl svou kvalitu. Já osobně jsem si po takové době strašně rád zahrál,“ doplnil.

Stejný názor měl i Daniel Poizl. „Po tak dlouhé době bylo parádní si zase zahrát zápas, čekání bylo opravdu dlouhé. Každou minutu na ledě jsem si užíval a to, že jsme vyhráli všechny tři zápasy, bylo super,“ uzavřel.