12. 8. 2020 | Filip Hulín

Cítím se v pohodě! I když je příprava náročná, říká útočník Matěj Beran

Kališníkům na konci července začala příprava na ledě pro nadcházející sezonu Chance ligy. Jednou ze staronových tváří pro příští soutěžní ročník je i Matěj Beran. Ten absolvoval individuální suchou přípravu a během pauzy dokonce stihl dodělat kýženou maturitu. ,,Bylo to celkem v pohodě. Největší strach jsem měl z didaktického testu z českého jazyka,“ podělil se o své dojmy ze zkoušky z dospělosti forvard Stadionu.

Již nějakou dobu trénujete na ledě. Jak se zatím cítíš?

Cítím se v pohodě, je to náročné, protože máme novou výzbroj, pořád se to ale zlepšuje. Tréninky jsou na dobré úrovni, i když nás je zatím málo.

Jak tréninky v menším počtu hráčů vypadají?

Hodně bruslíme, abychom se rozdýchali a rozjeli nohy, také hodně střílíme. Další kluci se ale postupně zapojují, takže je to lepší a lepší.

Příprava se vám posunula, ruší se přípravné zápasy. Jak se s tím vyrovnáváš?

Myslím si, že stačí pět až šest přípravných zápasů, protože sezona je dlouhá. Je škoda, že nám zápasy odpadly, ale o nic nepřijdeme.

Před závěrečnou části letní přípravy jste měli třítýdenní volno. Jak sis užil dovolenou?

Dovolenou jsem si užil. I přesto, že netrvala tak dlouho.

Co jsi všechno na dovolené zažil a kde jsi byl?

Byli jsme s přítelkyní a se psem v Krkonoších. Bylo to tam hezké.

Byla to tvá první návštěva hor, nebo jezdíš pravidelně?

Na hory se snažíme jezdit každý rok. Mám to rád.

Máš radši dovolenou u moře nebo spíš právě na horách?

Mám rád dovolenou na horách i u moře. Ale kdybych si měl vybrat, tak mám radši hory.

Matěj Beran navštívil ve volnu Krkonoše.

Před pár týdny sis dodělával maturitu. Jak dopadla a z čeho jsi měl největší strach?

Bylo to celkem v pohodě. Největší strach jsem měl z didaktického testu z českého jazyka, ale zvládl jsem to a jsem za to moc rád.