Pro Buchtu! Obránce Ondřej Buchtela bojuje s rakovinou. Pomoci můžete i vy

Zveřejněno 07.07.2020 | Martina Kramerová
Bývalý kališník Ondřej Buchtela už několik týdnů bojuje se zákeřnou nemocí. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu, kterou se mladý obránce snaží ze všech sil porazit. Jeho nejbližší pro něj teď založili transparentní účet, kam může každý přispět na jeho léčbu. Nešťastná událost navíc strhla mezi hokejisty vlnu solidarity, do níž se zapojil také Stadion, který díky dražbě tří hokejových relikvií získal pro bývalého hráče 15 500 Kč. Na pomoc nemocnému hráči přispěli i hráči osmé třídy.

Ještě nedávno se proháněl po hokejových kluzištích, teď má úplně jiné starosti. Obránci Ondřeji Buchtelovi lékaři našli zhoubný nádor na srdci, jenž už zasáhl obě plíce. Mladý hokejista se tak teď snaží rakovinu ze všech sil porazit.

Jeho nejbližší pro něj proto založili transparentní účet, kam může přispět každý. „Ondra je teď odkázaný na kyslík, invalidní vozík a bez dopomoci druhého vlastně nic nezvládne. Protože se situace odehrála velmi rychle a nás tlačí čas, sháníme tímto způsobem peněžitou podporu. Jako přátelé si přejeme, aby měl Ondra ten největší komfort. Vybrané peníze bychom chtěli vynaložit nejen na lékařské potřeby, lékaře a zdravotnické pomůcky, ale taky na jeho plány a sny. Na to, aby si mohl život užívat na 100 %, ačkoliv je teď omezený," vysvětlila jedna z hlavních iniciátorech sbírky Pavla Zbíralová.

Vznik účtu strhl mezi hokejisty vlnu solidarity. Ti začali na svých sociálních sítích dražit například své hokejky a dresy. Výtěžek chtějí věnovat právě Ondřeji Buchtelovi. Hokejové relikvie nabídli Jakub Lauko, Tomáš Šmerha, Michal Bulíř či Aleš Stezka. Do akce se zapojil i Nadační fond Ivana Hlinky. Jeho zástupci darovali mladému obránci 200 tisíc korun. Slovenský bek Juraj Valach poslal na dané konto pětadvacet tisíc.

„Věřím, že jsou mezi námi dobří andělé, kterým život druhých není lhostejný – a ať je to minimální částka, tak přispějí na život tak úžasného člověka, jako je Ondra. Děkujeme všem, kteří se podílejí na poslání finanční podpory nebo pozitivní energie! Nesmírně si toho vážíme a Ondru energie tlačí vpřed!" poděkovala Zbíralová za každý příspěvek.

Do pomoci se zapojil i Stadion. Na oficiálním instagramovém účtu klubu si fanoušci mohli vydražit originální hraný dres k výročí 800 let Litoměřic s číslem 1 a podpisy všech hráčů aktuálního kádru nebo originální hranou hokejku brankáře Tomáše Krále s jeho podpisem. Na Facebooku pak helmu kapitána Jana Výtiska. Aukce odstartovala v úterý a skončila v neděli 12. 7. 2020. Díky této miniaukci putovalo na transparentní účet Ondřeje Buchtely krásných 15 500 Kč.

Na stejný účet bylo posláno ještě dalších takřka šest tisíc korun, které mezi sebou spontánně vybrali hráči osmé třídy.

Na léčbu dvacetiletého obránce můžete přispět i vy, a to jakoukoliv finanční částkou, kterou pošlete na vytvořený transparentní účet. Za každý příspěvek předem děkujeme i my. Stejně jako se "Buchta" pral za Litoměřice, pomozte mu teď vy v bitvě o všechno.

Na léčbu Ondřeje Buchtely můžete přispět na tomto účtu:

Číslo účtu: 123-0762430277/0100

IBAN pro zahraniční platbu: CZ79 0100 0001 2307 6243 0277

SWIFT kód: KOMBCZPPXXX