Návrat ze Srbska? Touha zahrát si za mateřský klub, říká Michal Daniel

Zveřejněno 04.06.2020 | Filip Hulín
Stadion minulý týden začal letní přípravu a s kališníky trénuje i navrátilec ze Srbska Michal Daniel, který bojuje o místo v kádru pro další sezonu. ,,Letní příprava zatím probíhá celkem bez problémů, všichni se snaží a pracují na 100 procent. Máme za sebou několik tréninků a na každém se snažíme stupňovat tempo, přidat zátěž nebo počet opakování,“ zhodnoti přípravu dvacetiletý útočník. Zároveň se rozpovídal i o svém angažmá na Balkáně.

Minulý týden vám odstartovala letní příprava. Jak bys ji zatím zhodnotil?

Letní příprava zatím probíhá celkem bez problémů, všichni se snaží a pracují na 100 procent. Máme za sebou několik tréninků a na každém se snažíme stupňovat tempo, přidat zátěž nebo počet opakování. Celkově si myslím, že celá letní příprava je od našeho kondičního trenéra dobře připravená a naplánovaná.

Je něco, co tě na letní přípravě baví a naopak co nemáš úplně v oblibě?

Najít něco, co mě baví, je těžké, ale posilovna mi nevadí. S běháním už to je horší, to nemám moc rád, ale bohužel je taky potřeba.

Jak tě vzala kabina? Znal jsi někoho před svým příchodem?

Osobně jsem se znal jen s několika mladými hráči, ale celkově si myslím, že jsme si všichni v kabině sedli a utvořili dobrou partu.

Jaký byl hlavní důvod k návratu zpět do Litoměřic?

Touha zahrát si za mateřský klub, v kterém jsem v mládeži strávil spoustu let a samozřejmě i posun do lepší ligy.

Během uplynulých let jsi hrál v Srbsku. Jak kvalitní je tamější liga?

Srbská liga moc kvalitní není. Brali jsme jí spíš jako doplňkovou a jako příležitost pro mladé hráče. Hlavní soutěž, na kterou jsme se soustředili, byla mezinárodní slovinská liga, která je kvalitou mnohem výš.

Útočník Michal Daniel vyhrál s Crvenou Zvezdou Bělehrad dva tituly.

Hrají zde převážně místní hráči, nebo je liga mixem národností?

Počet cizinců je omezen na pět hráčů. My jsme měli každý rok maximální počet, ale i ostatní týmy byly posíleny o několik zahraničních hráčů.

S Crvenou Zvezdou jste si zahráli i Kontinentální pohár. Jak náročné bylo poměřit síly s týmy z Lotyšska či Itálie?

V Kontinentálním poháru hrají mistři svých zemí, kteří mají nesmírnou kvalitu a většinou mnohonásobně větší rozpočet, než jsme měli my. Osobně to byly nejkvalitnější a nejnáročnější zápasy, které jsem zatím odehrál v seniorském hokeji.

V Bělehradě se nachází slavný fotbalový a basketbalový klub. Chodí fanoušci i na hokej?

S basketbalem a fotbalem se hokej popularitou nemůže vůbec rovnat. Na naše domácí zápasy moc fanoušků nechodilo. Hlavním důvodem byla naše účast v lize s týmy z Chorvatska. Kvůli rivalitě a neoblíbenosti mezi Srbskem a Chorvatskem fanoušci nepodporují účast v lize právě s Chorvaty a tím pádem ani nechodí na zápasy.

Naučil ses během svého pobytu jazyk? Jak náročný je?

S jazykem jsem neměl vůbec žádný problém, přece jenom se jedná o slovanský jazyk. Nejtěžší bylo naučit se slova, která jsou stejná jako v češtině, ale mají úplně jiný význam. Před koncem svého pobytu jsem si udělal i jazykový certifikát.

Jak se ti líbil Bělehrad?

Bělehrad je moc krásné město s mnoha turistickými atrakcemi, ale na druhou stranu jsem rád, že jsem zpátky doma.