Navrátilec Procházka: Ke klubu mám vztah! Zpátky se moc těším

Zveřejněno 11.05.2020 | Martina Kramerová
Ve Stadionu zaznamenal svůj premiérový start v dospělém hokeji a pod Radobýl se v následujících letech ještě několikrát vrátil. Naposledy oblékal kališnický dres v sezoně 2015/2016. Po podpisu smlouvy na příští sezonu se po čtyřech letech opět objeví ve známém prostředí. „Jednání probíhalo rychle. Na Litoměřice mám hezké vzpomínky a ke klubu mám vztah. I to pomohlo v rozhodování,“ řekl zkušený útočník o návratu na sever Čech.

Po čtyřech sezonách jsi zpět v Litoměřicích. Jak probíhalo jednání o tvém přesunu pod Radobýl?

Jednání probíhalo celkem rychle. Spojil se se mnou pan Sadil, se kterým jsem se následně sešel. Promluvili jsme si o nadcházející sezoně, našli jsme společnou řeč a pak už se jen dolaďovaly detaily.

Pomohl ti při rozhodování i fakt, že jsi ve Stadionu odehrál premiérový duel v dospělém hokeji a několik let tu působil?

Určitě ano. Na Litoměřice mám hezké vzpomínky. Nějakou dobu jsem tu hrál, znám místní lidi a mám ke klubu nějaký vztah. V rozhodování mi to pomohlo.

Čím podle vlastního názoru můžeš týmu nejvíc pomoct na ledě? Jaké jsou tvé hokejové přednosti?

Myslím, že můžu pomoct zkušenostmi, které jsem v uplynulých letech nasbíral. Také bych řekl, že jsem silný na puku v útočném pásmu a umím vyhrávat osobní souboje. V neposlední řadě bych chtěl pomoct i dobrou střelbou a góly.

V Litoměřicích bude i v příští sezoně probíhat projekt Dukla, který rozvíjí mladé reprezentanty a velké hokejové talenty. Jak se na takový koncept díváš?

Popravdě mě velice zajímá, jak to klape a funguje. Podle mě to může být pro budoucnost mladších hráčů jen dobře. Můžou hrát se zkušenýma klukama, nabírat zkušenosti a zlepšovat se. Samozřejmě také záleží, jestli oni sami chtějí a dají do toho všechno. Koncept projektu se mi ale líbí a jsem rád, že budu jeho součástí.

V současné době probíhá individuální suchá příprava. Jak ti vyhovuje a jakým způsobem se připravuješ? Co tě baví a co naopak nesnášíš?

Musím říct, že individuální příprava mi zatím vyhovuje. Trénuju s Martinem Iterským, se kterým už spolupracuju pár let. Věnujeme se věcem, které jsou potřeba. Ví, co má dělat a jak mě co nejlépe připravit. Já se ho snažím poslouchat a dělat vše, jak mám. Suchou celkově moc nemusím. Posilovna mi třeba nevadí, ale běhání moc rád nemám. Je to ale důležitá a nutná součást přípravy, takže to člověk musí nějak přežít. Nejlepší samozřejmě bude, až se vrátíme zase na led. To už se moc těším.