1. 3. 2020 | Filip Hulín

Navrátilec Kukla: V závěru se k nám konečně naklonilo štěstí

Stadion po velkém boji porazil Přerov a získal důležité dva body do tabulky v boji o přímý postup do čtvrtfinále. V sestavě se objevil i Miroslav Kukla, který odehrál teprve třetí utkání po zraněnil. ,,Dostal jsem pukem a měl jsem naštíplý kotník. Hraju třetí zápas a každým dnem se to zlepšuje,“ řekl litoměřický zadák.

Po hektickém závěru jste po nájezdech porazili Přerov. Jaký to byl zápas z tvého pohledu?

Předvedli jsme dobrý výkon. Měli jsme trošku smůlu, protože se nám nedařilo v koncovce. Bojovali jsme celý zápas a věřili, že vyhrajeme. Nakonec se to povedlo.

Podařilo se vám dát první gól zápasu. Zubři ale ještě v první třetině otočili skóre. Čím to?

Přestali jsme hrát jako v úvodu utkání. Možná i Přerov se rozjezdil po dlouhé cestě.

Jaké pokyny udílelo duo trenérů o první přestávce?

To, že musíme hrát pořád stejně, že hrajeme dobře, že se mame hodně se tlačit do brány a doufat, že nám tam něco padne.

V závěru jste dotáhli dvoubrankové manko. Podařilo se vám prolomit střeleckou smůlu?

Šli jsme za tím celý zápas a pořád jsme věřili, že vyhrajeme a konečně se k nám naklonilo i štěstí.

Takovou porci minut strávil na ledě ve svém třetím utkání po zranění Miroslav Kukla.

Utkání musely rozhodnout až nájezdy. Byl jsi nervózní, nebo jsi věřil brankáři a střelcům?

Honzovi Škorpíkovi jsem věřil, ale trošku nervózní jsem byl, i když jsem věděl, že to vychytá.

Do konce nadstavby zbývají tři zápasy a na přímý postup do čtvrtfinále ztrácíte tři body. Co musíte udělat, aby to vyšlo?

Ideální by bylo všechny tři vyhrát. Rozhodující zápasy budou se Slavii a Havířovem, se kterými se o to přetahujeme.

Nedávno ses vrátil do kališnického dresu po zranění. Jak se ti to stalo a jak se cítíš na ledě?

Dostal jsem pukem a měl jsem naštíplý kotník. Hraju třetí zápas, a každým dnem se to zlepšuje.

Již v pondělí vás čeká veledůležitý zápas v Havířově. Co od nich čekat?

Bude to play-off zápas. Je to důležité utkání, ve kterém jde oběma týmům o hodně. Nikdo nic nevypustí. Ten, kdo vyhraje, bude mít velkou šanci, že se dostane do první šestky tabulky.