Boje o první šestku vrcholí! Urve Stadion výhru v Havířově?

Zveřejněno 01.03.2020 | Martina Kramerová
Nervydrásající boje pokračují. Chance ligu čekají před play-off poslední tři kola. A Stadionu v nich půjde o hodně. Kališníci válčí o přímý postup do vyřazovací části a potřebují tak nutně sbírat body. V pondělí navíc zavítají na led Havířova. Právě AZet je jedním ze soupeřů, s nimiž se Litoměřičtí perou o první šestku. Dokážou svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka navázat na dvě výhry, které v Gascontrol Aréně už letos urvali?

Údaje po 25. kole
skupiny o pořadí v play-off

6. místo (85 bodů)
Postavení v tabulce
7. místo (82 bodů)
143:144
Skóre
188:179
Jakub Kotala (21+25)
Nejproduktivnější hráč
Daniel Voženílek (21+40)
Jakub Kotala (21 gólů)
Nejlepší střelec
Martin Kadlec (27 gólů)
Alex Rašner (3+19)
Nejproduktivnější obránce
Patrik Marcel (14+20)
Aleš Stezka (90,91 %)
Jiří Matoušek (92,44 %)
Úspěšnost brankářů
Adam Beran (91,14 %)
Jan Škorpík (88,50 %)
Vsetín – Havířov 2:5
Poslední utkání
Litoměřice – Přerov 5:4sn

Tak to byla paráda. Stadion proti Přerovu bojoval takřka o holé přežití. Aby si udržel naději na první šestku, potřeboval nutně bodovat. A to se také povedlo. I když musel v duelu se Zubry dotahovat, dokázal v posledních minutách srovnat a po závěrečném dramatu vyválčit dva body za výhru 5:4 po nájezdech. Udržel se tak v patách Havířovu a Slavii, které momentálně okupují 5. a 6. příčku tabulky.

3
Tolik bodů ztrácí Stadion v tabulce na Slavii a Havířov.

Teď však čeká Litoměřice další bitva o všechno. V pondělí totiž změří síly právě s AZetem, velkým konkurentem o přímý postup do play-off. Havířovští si o víkendu vyšlápli na Vsetín a na Lapači zvítězili 5:2. Bodově se tak dotáhli na pražskou Slavii. Stadion na oba týmy momentálně ztrácí tři body a v Gascontrol Aréně potřebuje nutně vyhrát.

V této sezoně se mu na ledě slezského soupeře náramně daří. Zatímco na domácí půdě Kalich Areny s AZetem třikrát prohrál, venku si drží pozitivní bilanci dvou triumfů. Nejdřív padl doma ve 4. kole základní části 1:5, poté na konci října na půdě soupeře dominoval těsně 2:1. Ve druhé části soutěže přišla po Vánocích těsná prohra 5:6. V polovině ledna Stadion opět vyhrál. Opět ve Slezsku a opět 2:1. V půlce února kališníci doma opět padli. AZet tehdy vyhrál 5:1.

Kadlec se rozjel k ostropalbě. Přidá další gól?

Kališníci jsou na tom ale lépe z pohledu individuálních statistik. Ve svých řadách totiž mají nejproduktivnějšího hokejistu Chance ligy Daniela Voženílka. Tomu se v poslední době gólově sice tolik nedaří, s 21 brankami a 40 asistencemi ale stále vévodí kanadskému bodování celé soutěže.

V pořádného ostrostřelce se navíc ve skupině o pořadí pro play-off probudil Martin Kadlec, postupně nasázel v této fázi soutěže už 27 branek a je tak vedle slávisty Šmerhy nejúspěšnějším snajprem. Dobrá pozice mu patří ve statistikách celého soutěžního ročníku, mezi litoměřickými hráči je s bilancí 27 tref a 27 asistencí na 2. příčce. Pomyslný bronz si stále hýčká Markus Korkiakoski.

Na havířovské straně platí za nejlepšího hráče Jakub Kotala, ten obtěžkal konta soupeřů 21 přesnými zásahy. K nim přidal 25 nahrávek. Slušnou fazonu mají také Filip Seman (11+21) a Lukáš Bednář (17+12).

Kdo uspěje v bitvě, v níž půjde o hodně? Zápas začíná v Gascontrol Aréně v pondělních 17:00. Pokud nemůžete být přímo na stadionu, koukněte na živý přenos na Hokejka TV nebo na textový onlajn na webové stránce onlajny.com.