S hračkami a dárky na Porubu! Udrží Stadion vítěznou sérii?

Zveřejněno 01.12.2019 | Vít Trubička
Kališníci mají před sebou první ze série charitativních zápasů. Na svém ledě přivítají pátý tým z Poruby, jejž v posledním vzájemném klání smetli vysoko 6:0. Navíc Ostravským se v současné době příliš nedaří, ze třech předchozích zápasů nebrali ani bod. Bude Stadion opět úspěšný a připíše si třetí výhru v řadě? V rámci Charitativního týdne Chance ligy nezapomeňte udělat dobrou věc a přinést dárky pro děti z nemocnice a hospicu sv. Štěpána.

Údaje po
27. kole

2. místo (54 bodů)
Postavení v tabulce
5. místo (49 bodů)
103:70
Skóre
94:81
Daniel Voženílek (13+20)
Nejproduktivnější hráč
Patrik Husák (7+17)
Daniel Voženílek (13 gólů)
Nejlepší střelci
Tomáš Greš, Jan Káňa, Marek Špaček (všichni 9 gólů)
Patrik Marcel (9+10)
Nejproduktivnější obránce
Patrik Husák (7+17)
Jan Škorpík (93,22 %)
Adam Beran (92,21 %)
Úspěšnost brankářů
Frederik Foltán (90,00 %)
Daniel Dolejš (94,23 %)
Hynek Kůdela (88,17 %)
Kadaň – Litoměřice 2:6
Poslední utkání
Poruba – Chomutov 4:5

Kališníci nastoupí proti týmu, který má výrazně nakročeno k tomu, aby se po základní části Chance ligy udržel mezi nejlepší osmičkou. Na devátý Prostějov má totiž náskok devíti bodů a chybí už jen tři utkání. K úplné jistotě tak Ostravským stačí vybojovat pouhý bod. V současné době navíc drží páté místo a v boji o osmičku tak mají ještě pod sebou, s odstupem jednoho bodu, Chomutov, Havířov a Slavii.

Porubě se ale v poslední době výsledkově příliš nedaří. V uplynulých třech zápasech nestačila doma na českobudějovický Motor, následně schytala debakl od Přerova a zatím naposledy nezvládla přetahovanou s chomutovskými Piráty, jimž nakonec podlehla 4:5. Na úspěšnou jízdu z úvodu sezony tak zatím nenavázala a už se tak v základní části ani nestane.

Po odchodu Vladimíra Svačiny do Komety Brno se stali tahouny ostravského týmu další hráči. Produktivitu Poruby tak vede, možná trochu překvapivě, obránce Patrik Husák se 24 body rozdělenými mezi sedm gólů a sedmnáct asistencí. Lídrem mezi útočníky pak je Marek Sikora, jehož dvacet kanadských bodů je složeno z šesti úspěšných tref a čtrnácti nahrávek. Pozice nejlepšího střelce týmu ale patří hned třem hráčům Ostravských. S devíti góly jimi jsou Tomáš Gřeš, Jan Káňa a Marek Špaček.

292
Porubu zdobí zejména obětavost. S tímto počtem kraluje Chance lize v množství zblokovaných střel.

V předchozím vzájemném zápase se kališníkům dařilo. Do branky Poruby nasázeli hned šest gólů a žádný neinkasovali. Pod výhru se podepsal zejména Peter Jánský, který dvakrát skóroval a jednou na gól nahrál. Pro Porubu se také jednalo o první utkání sezony, v němž se jí nepodařilo skórovat.

Kališnická radost po výhře v prvním vzájemném souboji.
jí nepodařilo skórovat.

Stadionu se povedlo po výhře nad Kadaní vrátit na druhé místo. Na něm se drží díky lepšímu skóre, s Přerovem totiž má stejný bodový zisk. V posledních dvou kolech navíc litoměřický tým dokázal vysoko porazit své soky, nejdříve doma Chomutov, pak zazářil Daniel Voženílek na ledě Kadaně. Díky tomu už Litoměřičtí mají jistou účast mezi nejlepší osmičkou a v nadstavbové části Chance ligy se tak poperou o co nejlepší pozici v play-off.

Velkou oporu mají kališníci v již zmíněném Danielu Voženílkovi. Ten spolu s prostějovským Žálčíkem obývá čelní pozici v tabulce produktivity celé Chance ligy. K tomu současnému litoměřickému kapitánovi stačilo třináct gólů a dvacet asistencí. Na metu dvaceti kanadských bodů se v kádru Stadionu dostali další čtyři hráči, Martin Kadlec s 25 body, Markus Korkiakoski s 23 body, Vojtěch Střondala s 22 body a Josef Jícha s dvaceti body.

Podaří se kališníkům navázat na předešlé dvě klání a připíšou si třetí výhru v řadě? Zároveň bude probíhat sbírka pro Centrum pro náhradní rodinnou péči a hospic sv. Štěpána. Na zápas můžete donést puzzle, knížky, hračky, stavebnice, omalovánky, psací potřeby, fixy, tužky, pastelky, výtvarné potřeby apod., vlhčené ubrousky, sprchové gely, papírové kapesníky v krabičkách a šampony. Hráči poté vše předají dětem i pacientům v hospicu. Vstupenky na zápas můžete koupit zde. Pokud se do Kalich Areny nechystáte, můžete sledovat přenos na Hokejka TV, případně na Onlajny.com.

Autor fotografií: Lukáš Bajgar (hcporuba.cz)